7. kolo | Sobota 08.02.2014

HC Černí vlci Rožnov - HC AZ Havířov 2010

Góly za Rožnov:

(11) Dan Vašenka (5 m.)

(33) Radek Miklas (11 m.)

HC Černí vlci Rožnov: B: Vohlídka Adam H: Tomáš Zahradník; Miklas Radek; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Dan; Gabko Michael; Vašenka Jiří; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Poledna Matěj; Koláček Dominik; Leška Tomáš; Stodůlka Marek

HC AZ Havířov 2010:

V dnešním zápase borci 4.třídy nastoupili na domácím ledě proti týmu AZ Havířov.

Úvod tohoto duelu se našim "čtvťákům" vydařil, nejen že se snažili zodpovědně hrát "ze zadu", ale po každé útočné akci Havířova následoval protiútok rožnovských hráčů. Útočné úsilí domácích přineslo ovoce již v páté minutě, kdy po jedné z brejkových situací vstřelil nádherný gól Dan Vašenka. Naše radost bohužel netrvala dlouho, protože již o minutu později bylo skóre srovnáno, když hráč Havířova překonal Adama Vohlídku v brance domácích prudkou střelou "pod víko". Inkasovaný gól se na výkonu našich hráčů neprojevil, spíše naopak. Pokračovali v bojovné a fyzicky náročné hře...Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance si vytvářeli především naši borci. V jedenácté minutě našel Jirka Vašenka krásnou přihrávkou najíždějícího si Radka Miklase, jenž puk pohotově uklidil za záda Havířovského gólmana. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a tak první část skončila v poměru 2:1 pro domácí.

Druhá třetina nabídla velmi podobný obraz hry, rožnovští hráli s velkým nasazením jak v obraně, tak při útočných akcích. Při našem útočném snažení se však začaly objevovat také mezery v obraně a následné brejkové situace hostů. Právě z takovéto brejkové situace havířovští vyrovnali v minutě dvacáté. Tento gól soupeře povzbudil a Havířov zvýšil tlak v našem obranném pásmu. Bohužel hned o dvě minuty později soupeř skóroval potřetí, když zmatek v naší obraně využil havířovský útočník, který objel rožnovskou branku a puk zasunul ke vzdálenější tyčce naší svatyně. Od této chvíle převzali na čas hráči Havířova iniciativu. Naši borci se pokoušeli o zlepšení defenzivní činnosti, i přesto si soupeř vytvářel další šance, ty naštěstí likvidoval výborně chytající Adam Vohlídka. Druhá část nakonec skončila 2:3 z pohledu domácích.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s odhodláním se o výsledek zápasu ještě poprat. Pokračovali v obětavé obranné hře a vyráželi do rychlých protiútoků. Bohužel se nám žádný z brejků nepodařilo gólově zakončit. A co víc, ve 39. minutě dostal soupeř výhodu trestného střílení. Díky skvělému zákroku Adama Vohlídky naše šance žily dál... Pohroma však přišla o minutu později, kdy další závar před naší bránou skončil čtvrtým inkasovaným gólem. Po této studené sprše již naši borci nenašli dost fyzických ani psychických sil k obratu. Pokračovali sice dál v útočném snažení, nicméně naše otevřená obrana jen dále usnadňovala havířovské brejky, znichž jsme ještě dvakrát inkasovali. Dnešní zápas tak skončil naší prohrou v poměru 2:6.

I přes poměrně jasný výsledek je třeba klukům poděkovat za bojovný výkon, a při troše štěstí se snad budem příště z výhry radovat zase my. Další příležitost budeme mít již za týden v Karviné.

OM