12. kolo | neděle 16.03.2014, 10:30

HC Černí vlci Rožnov - HC Oceláři Třinec

Góly za Rožnov:

(44) Michael Gabko (3 m.)

(13) Marek Stodůlka (10 m.)

(33) Radek Miklas 2 (18; 40 m.)

HC Černí vlci Rožnov: B: Vohlídka Adam H: Tomáš Zahradník; Miklas Radek; Basel Antonín; Gaja Matouš; Balažovič Peter; Vašenka Dan; Gabko Michael; Vašenka Jiří; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Marek Tomáš; Stodůlka Marek

HC Oceláři Třinec:

V dnešním zápase borci 4.třídy nastoupili na domácím ledě proti favorizovanému týmu HC Oceláři Třinec.

Úvod tohoto duelu se našim "čtvťákům" vydařil, nejen že se nenechali zatlačit do defenzívy od úvodních minut, naopak byli to rožnovští hráči, kdo měl více ze hry a vytvářel si šance. Útočné úsilí našich borců přineslo ovoce již ve třetí minutě, kdy jednu z brejkových situací skvěle zakončil Míša Gabko a poslal Rožnov do vedení. Namísto oslav se domácí snažili plně koncentrovat na zápas a pokračovali v bojovné a fyzicky náročné hře... Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale šance si vytvářeli především naši borci. V desáté minutě našel Radek Miklas krásnou přihrávkou Marka Stodůlku najíždějícího si mezi kruhy, načež nejmladší hráč Rožnova puk zpracoval a pohotově uklidil za záda gólmana Třince. Třinec se snažil alespoň snížit, přidal na tempu, ale většinu akcí soupeře jsme odolávali, navíc Adam Vohlídka, v brance domácích, všechny střely na bránu pochytal. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a tak první část skončila v poměru 2:0 pro domácí.

Druhá třetina nabídla opět velmi dynamický hokej, hra se přelévala na obě strany a oba týmy si vytvářeli spoustu šancí. Hezkou kombinaci předvedli řožnovští hráči, když po ose Tomáš Marek - Matouš Gaja doputoval puk před bránu na Radka Miklase a ten neměl problém překonat gólmana hostů. Stav 3:0 pro domácí byl zřejmě příčinou toho, že naši borci ve svém bruslení a bojovnosti značně polevili, a co víc až neuvěřitelné chyby začali kupit naši obránci. Během několika okamžiků se obraz hry až dramaticky změnil. Hráči Třince téměř nerušeně vnikali do našeho obranného pásma a počet jejich střeleckých pokusů nebezpečně narůstal. A tak nebylo žádným překvapením, že v minutě třiadvacáté, po rychlé útočné akci, najel hráč Třince do levého kruhu a prudkou střelou vymetl pravý růžek naší branky. Bohužel to byl jen začátek, soupeř ožil a tlačil se dál do předu, naše obrana začala být chaotická a rychlostně jsme zcela propadli. Třinec se dostával do spousty šancí a zkoušel střílet ze všech vzdáleností, nezřídka se dostal i k několika dorážkám. Bohužel se hostům podařilo dostat puk do naší branky ještě dvakrát a tak na ukazateli skóre svítilo po dvou třetinách 3:3.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s odhodláním se o výsledek zápasu ještě poprat. Avšak pohroma ve formě dalšího inkasovaného gólu přišla již ve druhé minutě třetí části, kdy třinecký útočník pohodlně projel nikým neatakován celé klužiště a dostal soupeře do vedení. V této fázi hry byl již soupeř objektivně lepší, konroloval hru a vytvářel si další šance. Obzvláště rychlé protiútoky do naší otevřené obrany přidávaly spoustu práce Adamovi Vohlídkovi, který si dnes skutečně zachytal. Ani on však nedokázal zastavit další únik třineckého útočníka, který z další individuální akce přidal pátý gól hostů. Malou naději pro domácí vykřesal ještě ve čtyřicáté minutě Radek Miklas, který ihned po přejetí útočné modré natáhl k dalekonosné střele a jeho dělovka trefila levý horní růžek třinecké brány. Bohužel již o minutu později, po závaru před naší branku musel Adam kapitulovat pošesté v dněšním utkání a bylo rozhodnuto. Po této studené sprše již naši borci nenašli dost fyzických ani psychických sil k obratu. Nic na tom nezměnila a závěrečná power play. Naši Černí Vlci dnes prohráli s Třincem 4:6.

I přes prohru je třeba klukům poděkovat za bojovný výkon. A dík patří také rodičům, kteří společně se třineckými fandy vytvořili skutečně bouřlivou kulisu dnešního zápasu.

Další příležitost uhrát dobrý výsledek budou mít naši borci již za týden, protože v sobotu 22.3. chystáme domácí turnaj ročníku 2004 a mladších, tak hodně štěstí!

OM