5. kolo | neděle 26.01.2014, 10:15

HC Černí vlci Rožnov - HC Slezan Opava

Góly za Rožnov:

(33) Radek Miklas 2 (5; 16 m.)

HC Černí vlci Rožnov: B: Vohlídka Adam H: Gaja Matouš; Miklas Radek; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Dan; Gabko Michael; Rumplík Jan; Marek Tomáš; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Poledna Matěj

HC Slezan Opava:

Potřetí v letošní sezóně nastoupili borci 4.třídy k zápasu na velké hřiště na domácím ledě, tentokráte vyzvali tým HC Slezan Opava.

Naši "čtvťáci" zahájili dnešní zápas koncentrovaně a i přes mírný tlak favorizovaných hostů, předváděli zodpovědnou obrannou hru ze které vyráželi do brejkových situací. V páté minutě se do slibného protiútoku rozjel Radek Miklas, tato akce sice ještě gólem neskončila, náš hráč byl však faulován a nabídnuté trestné střílení využil. I přes pokračující tlak hostů domácí odolávali a žádnou větší šanci soupeři neumožnili.

Obraz hry ve druhé třetině byl velmi podobný, hráči Opavy pokračovali v útočné hře, která však narážena na dobrou defenzivní hru rožnovských a jejich rychlé protiútoky. Hned úvodu druhé třetiny se z rychlého protiútoku opět prosadil domácí střelec Radek Miklas. Soupeř v tlaku nepolevil, nicméně, když už se některý z opavských dostal do zakončení, jeho šance zlikvidoval výborně chytající Adam Vohlídka. Na konci druhé třetiny byl výsledek 2:0 pro domácí.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jasnými pokyny, důsledně napadat a pokračovat v obětavé obranné hře. Tlak hostů s přibývajícími minutami narůstal a chyby v naší obraně vytvářeli šance pro soupeře, jednu z nich opavští využili ve 36. minutě. Přesto naši borci ze svého zarputilého výkonu neslevili, všechny další akce soupeře ubránili a i když se prakticky celé tři poslední minuty utkání odehrály v našem obranném pásmu, naši borci už svou šanci nepustili a nakonec vybojovali cennou (a pro mnohé překvapivou) výhru 2:1!

Hoši děkujem! OM