9. kolo | sobota 22.02.2014, 09:00 | ZS Rožnov p.R.

HC Černí vlci Rožnov - HC Studénka

Góly za Rožnov:

(18) Peter Balažovič (18 m.)

(58) Daniel Žemla (21; 37 m.)

HC Černí vlci Rožnov: B: Husták Ondřej H: Tomáš Zahradník; Miklas Radek; Gaja Matouš; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Dan; Gabko Michael; Vašenka Jiří; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Poledna Matěj; Stodůlka Marek; Marek tomáš; Rumplík jan

HC Studénka:

Dnes se borci 4.třídy představili na domácím ledě v utkání proti HC Studénka.

Naši čtvrťáci se tentokráte od úvodu zápasu snažili hrát velmi aktivně. V každém střídání jsme mohli vidět množství malých soubojů o puk, dobré bruslení a útočné akce. I když jsme diktovali tempo hry a vytvářeli si spoustu šancí, stále se nám nedařilo skórovat a to především díky výborně chytajícímu brankáři Studénky. Dalo by se říci, že většinu času první třetiny jsme odehráli v obranném pásmu soupeře, zatímco hráči Studénky se k naší bráně hájené Ondrou Hustákem dostávali jen zřídka. V minutě dvanácté, když náš tlak vrcholil a soupeřův gólman úspěšně odrazil tři střely na svou bránu, se hostům podařilo založit rychlý protiútok, jenž bohužel zakončili prvním gólem zápasu. Naše útočné snažení pokračovalo dál, nicméně vstřelit vyrovnávací gól se již našim borcům v první části nepodařilo.

Druhá třetina nabídla velmi podobný obraz hry. Rožnovští byly aktivnější a nebezpečnější před bránou soupeře. Hráči Studénky se pokoušeli o rychlé protiútoky. Na začátku osmnácté minuty se koněčně mohli radovat ze vstřelení gólu také naši borci. Při zakládání protiútoku obránce Peter Balažovič vyvezl puk do středního pásma, kde však byli jeho spoluhráči obsazeni a tak to vzal Peťa na sebe. Vydal se na útočný výlet až k brance soupeře a překvapil hostujícího gólmana přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Studénka se pokusilila o rychlou odpověď hned z následujícího střídání, když se soupeř téměř na minutu usadil v našem obranném pásmu. Jejich tlak naštěstí vyústil jen k nastřelení tyčky naší branky. Rožnovští poté opět převzali iniciativu, aktivně napadali soupeřovu rozehrávku a pokoušeli se ohrozit branku hostů. Jejich úsilí v útočném pásmu přineslo ovoce v 21. minutě, když puk u mantinelu získal Míša Gabko, posunul jej na Beňu Ježe a ten přihrál před branku na Danka Žemlu, který puk pohotově uklidil do klece hostů. Náš vedoucí gól paradoxně probral hostující tým a ti si hned z následujícího střídání vytvořili obrovskou šanci na vyrovnání. Rychlý brejk a prudkou střelu však zlikvidoval perfekním "semaforem" náš gólman Ondra Husták a uržel svůj tým ve vedení. Zbytek třetiny se hra přelévala na obě strany a když střelu Radka Miklase zastavila tyčka, uzavřel se stav zápasu po druhém dějství na 2:1 pro domácí.

Po úpravě ledu začal zápas svou třetí částí. Opět se hrálo ve vysokém tempu, hra se přelévala na obě strany. Naši mladí černí vlci hráli pozorně v obraně a vyráželi do útočných akcí. Rožnovští velmi dobře napadali v útočné třetině, narušovali rozehrávku hostů a stříleli na branku Studénky ze všech pozic. Náš tlak vedl i ke gólu v 37. minutě, když Dan Žemla zachytil rozehrávku hostů, natlačil se do brány a opět překonal gólmana Studénky. Na třetí gól Rožnova již soupeř nedokázal odpovědět, především proto, že naši hráči pokračovali v aktivní hře až do konce střetnutí. A tak se po skončení utkání mohli naši borci radovat ze zasloužené výhry v poměru 3:1.

Hráčům děkujeme za výborný výkon, rodičům za aktivní fandění a můžeme se těšit na další zápas, který hrajem za týden opět doma proti týmu Nového Jičína.