10. kolo | sobota 01.03.2014, 09:00 | ZS Rožnov p.R.

HC Černí vlci Rožnov - HK Nový Jičín

Góly za Rožnov:

(33) Radek Miklas 2 (4; 13 m.)

(13) Marek Stodůlka 1 (27 m.)

(10) Tomáš Zahradník 1 (29 m.)

(44) Michael Gabko 1 (32 m.)

(8) Matouš Gaja 1 (37 m.)

HC Černí vlci Rožnov: B: Vohlídka Adam H: Zahradník Tomáš; Gaja Matouš; Miklas Radek; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Jirka; Gabko Michael; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Poledna Matěj; Koláček Adam; Stodůlka Marek

HK Nový Jičín:

Zápas desátého kola KLP MSK 4.tříd odehráli naši borci opět na domácím ledě, kde hostili soupeře z Nového Jičína.

Od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že dnešní utkání se bude hrát ve vysokém tempu. Zpočátku měli více ze hry hosté, kteří se prezentovali výborným bruslením a dobrou souhrou, naši hráči však díky velkému nasazení a důrazu v obranné hře šance hostů dokázali eliminovat. Navíc, při každé příležitosti vyráželi do rychlých protiútoků. Právě z brejkové situace naši hráči skórovali poprvé. Matouš Gaja dlouhým pasem našel rozjetého Radka Miklase, který prudkou střelou nad rameno brankáře hostů otevřel skóre utkání. Od této chvíle začal otevřený a na šance bohatý hokej, který se musel fanouškům líbit. Bohužel naše vedení vydrželo jen do deváté minuty, kdy se po rychlé kombinaci před rožnovskou bránou prosadili také hosté. Vstřelený gól hostující tým povzbudil a pokračovali v útočné hře i nadále, číž paradoxně vytvářeli prostor na rožnovské brejky. Právě z rychlého protiútoku, sólem pře celé hřiště, v minutě třinácté, znovu skóroval Radek Miklas. Radost domácích však měla jepičí život. Hned z následujícího vhazování založili hosté další útočnou akci,  útočník soupeře překvapivě prudce vystřelil kousek za modrou čárou a střela zapadla přesně k levé tyčce domácí branky. První část hry tak skončila smírně 2:2.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, hrálo se s velkým  nasazením a byly vidět šance na obou stranách. A opět to byli domácí borci, kdo šel do vedení. V minutě sedmadvacáté se po pěkné individualní akci prosadil Marek Stodůlka. Navíc o dvě minuty později, po závaru před brankou hostů to již bylo o dva góly. Brankář Nového Jičína sice odrazil střelecké pokusy Dana Žemly i Radka Miklase, k odraženému puku se ale dostal Tomáš Zahradník a poslal puk za záda gólmana hostů.  Na konci druhé třetiny měl Radek Miklas velkou šanci zkompletovat hattrick, při zakončení dalšího z rychlých brejků byl však faulován, nicméně nařízené trestné střílení tradiční střelec domácích neproměnil. Druhá třetina tedy skončila výsledkem 4:2 pro mladé černé vlky.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s odhodláním zápas vybojovat do vítězného konce, důsledně napadali, pokračovali v obětavé obranné hře a přecházeli do nebezpečných brejků. Navíc hned úvodu závěrečné části přišla další gólová radost. Po ose Beňa Jež - Mára Stodůlka dostal rozjetý Míša Gabko přihrávku, a střelou "pod víko" překonal brankáře Nového Jičína! Nicméně prosadili se i hosté, v 33. minutě byl jeden náš obranný zákrok posouzen jako nedovolený a z nařízeného trestného střílení překonal soupeř jinak skvěle chytajícího Adama Vohlídku potřetí. Výhodu třestného střílení dostal i domácí tým. Ve 37. minutě se na branku Nového Jičína rozjel Matouš Gaja a vsítil gól domácích číslo šest! Naši borci už svou šanci nepustili, zápas kontrolovali až do posledních vteřin a se závěrečnou sirénou se mohli radovat ze zaslouženého vítězstí v poměru 6:3!

Hoši děkujem! OM