Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z Nového Jičína vezou dorostenci povinné 3 body

21.01.2018 | -mm-

Zápas v Novém Jičíně dorostenci výsledkově zvládli, výkon byl ale podprůměrný

Na 7. zápas kvalifikační skupiny o postup se Rožnovský dorost vydal do Nového Jičína. Utkání s tabulkově slabším soupeřem měla být pro naše kluky příležitost otestovat dovednosti ze společných i samostatných treninků a vyzkoušet si prvky, na které v jiných zápasech nebývá tolik prostoru. Kluci z Nového Jičína, ale i my sami jsme si situaci zkomplikovali.
Od začátku utkání naši hru provázela jakási nedůslednost, možná podcenění soupeře a přizpůsobení se jeho tempu a hře. Kluci sice byli na puku častěji než Jičínští, ale že bychom to dokázali patřičně zužitkovat se říct nedá. Chyběli rychlé přihrávky při zakládání i při kombinacích a když už se přihrát podařilo, často se kotouč od čepele příjemce nepochopitelně odrazil, nebo šlo o přihrávku, s jejímž zpracováním by měl co dělat i extraligový hráč. Solování, kličkování a následná ztráta kotouče nebyly jevy až tak výjimečné a promarněná přesilovka z 9.minuty naši nepřesvědčivou hru jen potvrdila. První naše větší příležitost se tak zrodila až v 16 minutě, kdy Štěpán z našeho obranného pásma perfektním pasem poslal do breaku Vojtu Kučeru, ten však „samostatný nájezd“ promarnil. O dvě minuty později se Štěpán, tentokrát spolu s Jendou, dostali do přečíslení, jenda si našel před brankou nepokryté místo a po přesné přihrávce od Štěpána ještě přesněji a pohotově umístil svou střelu a dal úvodní gol zápasu. Do konce třetiny jsme zůstali v útočném pásmu, ale z tlaku a střel už branka nepadla.

Nástup do druhého dějství nám vyšel naprosto úžasně. První lajna zatáhla puk do pásma soupeře a při střídání se Vojta Kučera ze střídačky rozjel přímo do odkrytého a volného prostoru na ose mezi modrou a kruhy, dostává ukázkovou přihrávku od Štěpána a perfektní střelou zvyšuje ve 21. minutě náš náskok na 2:0. Zdálo se, že bychom konečně mohli hrát to co potřebujeme, ale od 24. minuty začala etapa zápasu, kdy jsme si situaci značně zkomplikovali a dostávali se hlavně vlastními zbytečnými fauly zbytečně do problémů. Během 10ti minut jsme tak hráli 3x v oslabení. Namísto abychom určovali tempo a styl hry jsem se museli bránit a skutečnou oporou nám nejenom v těchto chvílích byl brankář Lukáš Kantor, který bravurně likvidoval gólovky soupeře. Přesto se ve 28.minutě podařilo ve vlastním oslabení utéct Štěpánovi a Vojtovi a dostat se do situace 2 na 0. Tentokrát zkusil štěstí sám Štěpán, ale Alexandra Hřivová jeho pokus spolehlivě likvidovala. 33.minuta přinesla tlak soupeře a zmatek před naší brankou, kterého ďáblíci z Jičína využili a korigovali skore na 1:2. 35. minuta pak byla opět ukázkou Štěpánových kvalit, když si podržel kotouč, obloukem objel soupeřovu branku a našel skulinku mezi bránícími hráči, přes kterou přesměroval puk na dobře postaveného Vojtu Kučeru, a ten s přehledem umísťuje střelu do prázdné kasy a zvyšuje na 3:1. Přesilovku v závěru 2.třetiny jsme nevyužili a tak se už výsledek do konce 2.části nezměnil.

Poslední část hry se nesla opět ve znamení přesilových her a her v oslabení, tentokráte se ale posezení na trestné lavici účastnili i domácí. Poprvé si na konci 42. minuty šel na trestnou lavici odpočinout Jičínský Kaprál, který předvedl ukázkovou „kosu“ na útočícího Danka Němce. Dlouho jsme si ale přesilovku neužili (cca 10 sec), a to kvůli zbytečnému (i spornému) podražení Davida Němce při tlaku na soupeřovu bránu. O další minutu později šel za podražení na trestnou dělat Kaprálovi společnost Skácel a o další 3 vteřiny později za zdržování hry Javora. Minutu jsme hráli přesilovku 4 na 3 a v čase 44:10 jsme dokonce dostali šanci ukázat se v minutovém přečíslení 5 na 3. Bohužel žádná přesilovková exhibice se nekonala a branka nepadla. Na druhé straně šli ve 47. minutě do přesilovky 5 na 4 pro změnu opět domácí a to za zbytečné provinění Danka Matušky, který si pro bránění vybral hráče bez kotouče. Přesilovku jsme nejen že ustáli ale v čase 49:40, kdy jsme opět zatlačili soupeře před jeho bránu, našel koužící Dořka před brankovištěm volný prostor, čehož si všiml Max, poslal mu příčnou přihrávku a Dořka zvedanou střelou s příklepu nedal Alexandře žádnou šanci a bylo to 4:1. Následovala intenzivní ofenziva soupeře, kdy se opět třemi skvělými zákroky blýskl Lukáš Kantor. Bohužel jsme tento tlak ustáli jen za cenu Filipovy hry vysokou holí, za kterou si šel na 2 minuty sednout. Po jeho návratu do hry se při bránění mezi kruhy dostal za záda soupeře a bekhendem nahozený kotouč jičínského beka Kysučana trefil šaft jeho hokejky, prudce změnil směr puku a Lukáš už nestihl zareagovat. Jičín tak snižuje na 2:4 a začíná se důrazně pokoušet o srovnání skore. Jejich snahu jim v 57. minutě zápasu opět ulehčujeme dalším faulem Danka Matušky a jeho 2minutovým trestem. Následují marné a průhledné pokusy o vyhození přes hrazení, což soupeř spolehlivě čte a drží hru v našem obranném pásmu. Minutu a půl před koncem zápasu se přece jen dostáváme do útoku a přečíslení 2 na1 v podání Štěpána a Patrika končí zmařenou Patrikovou střelou. Odražený kotouč však zachytil štěpán, lehce pomotal kolem brány pár protihráčů a opět šikovně našel pozičně dobře stojícího Marka Slezáka, který pečetí konečné skore na 5:2 pro černé vlky. Na výsledku nic nezměnila ani poslední minuta zápasu, kterou domácí sehráli bez brankáře v přesilovce 6 na 5.

Na závěr nutno ještě jednou vyzdvihnout výkon Štěpána Jurka, který hrál velmi zodpovědně, přihrával, a vytvářel golové příležitosti, což jasně deklaroval svými asistencemi u 4 z 5ti našich branek. Taky výkon brankáře Lukáše Kantora musím zvlášť ocenit, protože vystínoval několik jistých golů.

Fotogalerie ze zápasu zde.

 
Aktuální články
Odjezdy autobusů v 1.týdnu 2019

  Datum   Odjezd   Kam   pátek 18.1.2019 junioři 14:30 z ...

 
Zápis do školy bruslení - říjen 2018

Již 43.ročník    školy bruslení zahajuje Hockey club Rožnov pod Radhoštěm pro chlapce i děvčata od 4 do 11 let.

 
Šťastné a spokojené svátky vánoční

Šťastné a spokojené svátky vánoční, mnoho štěstí a pevné zdraví v novém roce přeje všem svým členům a příznivců výbor HC...

 
BRUSLENÍ DĚTÍ S RODIČI
 
Hokej je super hra, přidej se k nám
 
Nábor do hokejového klubu HC Rožnov
 
Podzimní soustředění hokejistů 2018 v Chorvatsku
 
Akce "Týden hokeje" proběhla na Zimním stadionu v Rožnově opět úspěšně
 
Týden hokeje na ZS Rožnov
 
Rožnovští Černí vlci vybojovali na turnaji v Liberci bronz
 
Utkání
Muži | Sobota 12.01.2019
HK Nový Jičín - HC Rožnov
1:12 ()
 
Junioři | Sobota 12.01.2019
HK Nový Jičín - HC Černí vlci
4:8 ()
 
Mladší dorost | Neděle 13.01.2019
HC Černí vlci - HC Lvi Břeclav
4:3 sn (2:2,1:1,0:0 SN 1:0)
 
Starší žáci | Neděle 13.01.2019
HC RT TORAX Poruba - HC Černí Vlci
10:1 ()
 
Mladší žáci "A" | Neděle 13.01.2019
HC RT TORAX Poruba - HC Černí Vlci
3:10 ()
 
Mladší žáci "B" | Neděle 13.01.2019
HK Jestřábi Prostějov - HC Černí Vlci
8:2 (1:0,3:1,4:1)
 
 
HC Rožnov pod Radhoštěm - Email : info@hcroznov.com RSS