Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z Nového Jičína vezou dorostenci povinné 3 body

21.01.2018 | -mm-

Zápas v Novém Jičíně dorostenci výsledkově zvládli, výkon byl ale podprůměrný

Na 7. zápas kvalifikační skupiny o postup se Rožnovský dorost vydal do Nového Jičína. Utkání s tabulkově slabším soupeřem měla být pro naše kluky příležitost otestovat dovednosti ze společných i samostatných treninků a vyzkoušet si prvky, na které v jiných zápasech nebývá tolik prostoru. Kluci z Nového Jičína, ale i my sami jsme si situaci zkomplikovali.
Od začátku utkání naši hru provázela jakási nedůslednost, možná podcenění soupeře a přizpůsobení se jeho tempu a hře. Kluci sice byli na puku častěji než Jičínští, ale že bychom to dokázali patřičně zužitkovat se říct nedá. Chyběli rychlé přihrávky při zakládání i při kombinacích a když už se přihrát podařilo, často se kotouč od čepele příjemce nepochopitelně odrazil, nebo šlo o přihrávku, s jejímž zpracováním by měl co dělat i extraligový hráč. Solování, kličkování a následná ztráta kotouče nebyly jevy až tak výjimečné a promarněná přesilovka z 9.minuty naši nepřesvědčivou hru jen potvrdila. První naše větší příležitost se tak zrodila až v 16 minutě, kdy Štěpán z našeho obranného pásma perfektním pasem poslal do breaku Vojtu Kučeru, ten však „samostatný nájezd“ promarnil. O dvě minuty později se Štěpán, tentokrát spolu s Jendou, dostali do přečíslení, jenda si našel před brankou nepokryté místo a po přesné přihrávce od Štěpána ještě přesněji a pohotově umístil svou střelu a dal úvodní gol zápasu. Do konce třetiny jsme zůstali v útočném pásmu, ale z tlaku a střel už branka nepadla.

Nástup do druhého dějství nám vyšel naprosto úžasně. První lajna zatáhla puk do pásma soupeře a při střídání se Vojta Kučera ze střídačky rozjel přímo do odkrytého a volného prostoru na ose mezi modrou a kruhy, dostává ukázkovou přihrávku od Štěpána a perfektní střelou zvyšuje ve 21. minutě náš náskok na 2:0. Zdálo se, že bychom konečně mohli hrát to co potřebujeme, ale od 24. minuty začala etapa zápasu, kdy jsme si situaci značně zkomplikovali a dostávali se hlavně vlastními zbytečnými fauly zbytečně do problémů. Během 10ti minut jsme tak hráli 3x v oslabení. Namísto abychom určovali tempo a styl hry jsem se museli bránit a skutečnou oporou nám nejenom v těchto chvílích byl brankář Lukáš Kantor, který bravurně likvidoval gólovky soupeře. Přesto se ve 28.minutě podařilo ve vlastním oslabení utéct Štěpánovi a Vojtovi a dostat se do situace 2 na 0. Tentokrát zkusil štěstí sám Štěpán, ale Alexandra Hřivová jeho pokus spolehlivě likvidovala. 33.minuta přinesla tlak soupeře a zmatek před naší brankou, kterého ďáblíci z Jičína využili a korigovali skore na 1:2. 35. minuta pak byla opět ukázkou Štěpánových kvalit, když si podržel kotouč, obloukem objel soupeřovu branku a našel skulinku mezi bránícími hráči, přes kterou přesměroval puk na dobře postaveného Vojtu Kučeru, a ten s přehledem umísťuje střelu do prázdné kasy a zvyšuje na 3:1. Přesilovku v závěru 2.třetiny jsme nevyužili a tak se už výsledek do konce 2.části nezměnil.

Poslední část hry se nesla opět ve znamení přesilových her a her v oslabení, tentokráte se ale posezení na trestné lavici účastnili i domácí. Poprvé si na konci 42. minuty šel na trestnou lavici odpočinout Jičínský Kaprál, který předvedl ukázkovou „kosu“ na útočícího Danka Němce. Dlouho jsme si ale přesilovku neužili (cca 10 sec), a to kvůli zbytečnému (i spornému) podražení Davida Němce při tlaku na soupeřovu bránu. O další minutu později šel za podražení na trestnou dělat Kaprálovi společnost Skácel a o další 3 vteřiny později za zdržování hry Javora. Minutu jsme hráli přesilovku 4 na 3 a v čase 44:10 jsme dokonce dostali šanci ukázat se v minutovém přečíslení 5 na 3. Bohužel žádná přesilovková exhibice se nekonala a branka nepadla. Na druhé straně šli ve 47. minutě do přesilovky 5 na 4 pro změnu opět domácí a to za zbytečné provinění Danka Matušky, který si pro bránění vybral hráče bez kotouče. Přesilovku jsme nejen že ustáli ale v čase 49:40, kdy jsme opět zatlačili soupeře před jeho bránu, našel koužící Dořka před brankovištěm volný prostor, čehož si všiml Max, poslal mu příčnou přihrávku a Dořka zvedanou střelou s příklepu nedal Alexandře žádnou šanci a bylo to 4:1. Následovala intenzivní ofenziva soupeře, kdy se opět třemi skvělými zákroky blýskl Lukáš Kantor. Bohužel jsme tento tlak ustáli jen za cenu Filipovy hry vysokou holí, za kterou si šel na 2 minuty sednout. Po jeho návratu do hry se při bránění mezi kruhy dostal za záda soupeře a bekhendem nahozený kotouč jičínského beka Kysučana trefil šaft jeho hokejky, prudce změnil směr puku a Lukáš už nestihl zareagovat. Jičín tak snižuje na 2:4 a začíná se důrazně pokoušet o srovnání skore. Jejich snahu jim v 57. minutě zápasu opět ulehčujeme dalším faulem Danka Matušky a jeho 2minutovým trestem. Následují marné a průhledné pokusy o vyhození přes hrazení, což soupeř spolehlivě čte a drží hru v našem obranném pásmu. Minutu a půl před koncem zápasu se přece jen dostáváme do útoku a přečíslení 2 na1 v podání Štěpána a Patrika končí zmařenou Patrikovou střelou. Odražený kotouč však zachytil štěpán, lehce pomotal kolem brány pár protihráčů a opět šikovně našel pozičně dobře stojícího Marka Slezáka, který pečetí konečné skore na 5:2 pro černé vlky. Na výsledku nic nezměnila ani poslední minuta zápasu, kterou domácí sehráli bez brankáře v přesilovce 6 na 5.

Na závěr nutno ještě jednou vyzdvihnout výkon Štěpána Jurka, který hrál velmi zodpovědně, přihrával, a vytvářel golové příležitosti, což jasně deklaroval svými asistencemi u 4 z 5ti našich branek. Taky výkon brankáře Lukáše Kantora musím zvlášť ocenit, protože vystínoval několik jistých golů.

Fotogalerie ze zápasu zde.

 
Aktuální články
Nová vizuální identita Českého hokeje

Odkaz najdete zde.

 
Usnesení z "POSLEDNÍHO BULLY" 2018

Usnesení Valné hromady Hockey Clubu Rožnov p.R. konané 22.6.2018 .......

 
Letní hokejový kemp HC Černí Vlci v Kopřivnici

Letní hokejový kemp HC Černí Vlci TERMÍN: 6.-10.8.2018 denně - od 8.00 – 15.30hod

 
Zdravotní prohlídky hráčů na sezónu 2018-2019
 
Nábor do hokejového klubu HC Rožnov
 
Závěrečná zpráva k čerpání státní neinvestiční dotace v roce 2017
 
Utkání
Muži | Sobota 10.02.2018
TJ Slavoj Český Těšín - HC Rožnov
10:5 ()
 
Mladší dorost | Neděle 25.03.2018
HC Černí vlci - SHK Hodonín
3:4 sn (0:0,2:2,1:1 SN 0:1)
 
8. třída | Pátek 23.03.2018
HC AZ Havířov 2010 - HC Černí vlci
9:1 (1:1,5:0,3:0)
 
7. třída | Neděle 25.03.2018
Metropolia Silesia - HC Černí vlci
3:9 ()
 
6. třída | Čtvrtek 22.03.2018
Metropolia Silesia - HC Černí vlci
1:4 ()
 
5. třída | Neděle 25.03.2018
Metropolia Silesia - HC Černí vlci
5:3 ()
 
4. třída | Neděle 18.03.2018
HC AZ Havířov 2010 - HC Rožnov p/R.
5:6 ()
 
 
HC Rožnov pod Radhoštěm - Email : info@hcroznov.com RSS