PODZIMNÍ ŠKOLA BRUSLENÍ OPĚT ÚSPĚŠNÁ

29.10.2019 | Marek Moll

Už 44.ročník školy bruselní dopadl na výbornou a více než 120 dětí si odneslo nejen bombóny ale hlavně bruslařské dovednosti a spoustu krásných zážitků

Před několika dny HC Rožnov pod Radhoštěm úspěšně ukončil již 44. ročník školičky bruslení pro děti ve věku 4-11 let. Pod odborným dohledem trenérů a asistentů HC Rožnov p.R. prošli děti 10ti denním intenzivním, ale na druhou stranu také zábavným výcvikem.

Výuková cvičení byly přizpůsobeny bruslařským dovednostem jednotlivých skupin (od těch co na bruslích stáli poprvé až po ty, kteří již část bruslařských dovedností ovládají nebo na školičce nejsou poprvé). Kromě základních výukových sestav byly jednotlivé hodiny kurzu také vyplněny učením bruslařských dovedností formou zábavných a soutěžních cvičení, při kterých si děti užívaly legraci, závodění a hraní aniž by si plně uvědomovali, že se vlastně zdokonalují v pohybu na ledě a učí novým bruslařským dovednostem.

Toto je i základní myšlenka přístupu k výuce bruslení u nás v HC Rožnov p.R. a spousta dětí (rodičů) se proto rozhodla navázat na dokončený kurz, využít nabídky HC a přihlásit své děti do oddílu přípravky, kde mají možnost bezplatně do konce roku ve výuce bruslení pokračovat.

Děti dostaly na konci školy bruslení sladkou odměněnu a diplom za účast, trenéři pak byly za svou práci oceněni radostí a úsměvem nejen ze strany dětí ale i rodičů.

Fotogalerii ze školy bruslení najdete zde.