STARŠÍ ŽÁCI V UNIČOVĚ SICE NEBODOVALI, ALE DOMÁCÍM NIC NEDAROVALI

05.11.2019 | Marek Moll

S prvním týmem v tabulce se starší žáci poprali velmi statečně, soupeř trestal sebemenší chybičky

V neděli 03.11.2019 odcestovali naši starší žáci do Uničova, aby zkusili zamíchat pořadím kolem čela výsledkové tabulky. Nástup do utkání se podařil a v 6. minutě jsme zužitkovali hru 5 na 4 goĺem Davida Miklase a vedli 0:1. Vedení jsme ale udrželi jen něco přes minutu, když na druhé straně skoroval Polzer a srovnanal na 1:1. Golově vyrovnaný byl i zbytek první části, kdy každý z mančaftů obohatil své skore o 1 branku a do šaten se odcházelo za stavu 2:2.

Ačkoliv se po celou dobu zápasu dá říct, že bojvnost a odhodlání byly na obou stranách vyrovnané, nedá se bohužel to samé říct o vývoji skóre, bruslařských dovednostech a chybování. Druhá třetina ukázala, že domácí jsou v těchto oblastech přece jen o trochu lépe vybaveni (asi není náhodou, že vedou tabulku pořadí týmů) což zúročili celkem 3 brankami, naproti tomu nám nedovolili vsítit ani jednu. Poslední přestávku mezi třetinami tak na tabuli svítilo pořád hratelné skore 5:2.

Poslední dějství nabídlo ve svém začátku minimálně zajímavé zdramatizování zápasu, vlilo optimismus do tábora Rožnovských fanoušků a postavilo domácí do stavu nejvyšší bdělosti. To vše následovalo, když se nejprve minutu a půl po začátku třetiny po asistenci Davida prosadil Jindra a za další 3 minuty ukázali dobrou spolupráci naši mladší žáci Alex a David, kdy posledně jmenovaný snížil na mnohem lépe vypadajících 4:5. Bohužel jsme se neradovali dlouho a během následujících 3 minut domácí odpověděli stejným způsobem a o 2 goly opět navýšili rozdíl skore na 7:4. Naši navzdory obrovské vůli a odhodlání už nedokázali vývoj utkání zvrátit a naopak díky lehce riskantní hře dovolili domácímu Seidlovi po samostatném úniku podruhé skórovat na konečných 8:4.

Nutno ale dodat, že oproti prvnímu utkání s Uničovem (1:14) to byl diametrálně odlišný zápas, což jistě překvapilo hlavně žlutočerné orlíky včetně pana trenéra a potěšilo rožnovské rodiče, kteří na hanou vážili cestu.

Fotogalerii z utkání naleznete zde