POMĚR STŘEL 100:1, PŘESILOVKA 5 NA 3, TRESTNÝ NÁJEZD; I S TĚMITO BONUSY STARŠÍ ŽÁCI PŮL MINUTY PŘED KONCEM ZÁPASU PROHRÁVALI 1:3

11.02.2020 | Marek Moll

Střelecká bída je pro sobotní zápas straších žáků s Českým Těšínem slabé slovo. I tak dokázali za poslední půl minutu utkání smazat dvoubrankové manko

Že mistrák s Českým Těšínem bude pro Černé Vlky vypadat jako zakletý bylo patrné už v první třetině. Nejen 1. část, ale skoro celý zápas nebyl ani tak problém získat nebo udržet si kotouč. Proměnit ale příležitosti a vytvořené šance na goly se zdálo jako nemožný úkol. V prvním dějství nepomohla ani nabídnutá přesilovka 5 na 3, kdy si šli na trestnou za hákování odpočinout nejdříve Nogol a o půl minuty později Pniok. A znovu, ne že bychom se nebyli schopni dostat k hostům do pásma a dokonce zahrozit a vystřelit, ale zakončení rozhodně nebylo v sobotu naší silnou stránkou. Velmi často chyběl kvalitní pohyb a závěrečný důraz před soupeřovou brankou. Pravda ale taky je, že těšínský brankář Bárt Tokarzewski si pro změnu přivezl formu výbornou a našim to nijak neulehčoval. Z těch nejvýznamnějších akcí ještě stojí za zmínku pěkný dlouhý pas na Tomáš Marka, který se sice dostal za modrou a na pravý kruh a vyjetému golmanovi stačil udělat kličku, ale zakončit do prázdné kasy už nestihl, jelikož ho těšínský obránce dobruslil a svou hokejku šikovně vsunul před tu Tomovu s pukem. To se psal čas 16:47 a ani do konce 1.části už pak branka nepadla.

Druhá třetina přidala na začátek navíc „malý bonus“ v podobě inkasované branky; po úvodním buly se vlci z těšína dostali za naši modrou, povedenýma přihrávkama a dobrým bruslením si rozhodili naši první lajnu, rozpohybovali v bráně Marka Molla a bylo to 0:1. Dál se zápas vyvíjel podobně jako už předtím; na puku jsme rozhodně měli převahu a hrálo se většinou před Tokarzewskim, ale tam, kde jindy funguje perfektní spolupráce a u borců, kde se jindy každá druhá šance přetaví v gol, byl vidět jen zmar, zoufalství a neschopnost se z krize dostat ven. Takto to až na 2 nebo 3 ojedinělé šance hostů, které naštěstí spolehlivě zlikvidoval náš jinak stojící a mrznoucí brankář, vypadalo po celou druhou třetinu, která skončila už avízovaným skore 0:1. Diváci po jejím skončení byli svědky netradičního odchodu naší střídačky do šaten, ačkoli přestávka trvá pouze 2 minuty. Copak jim asi kouč Vaněček říkal ???

Ani obraz poslední části hry (až na posledních 5 minut) se nijak zvlášť nelišil od předchozího průběhu. Máme převahu, ale hosté sem tam vystrčí růžky. Za zmínku stojí dělovka tešínských vlků při naší přesilové hře, která ve 46. minutě na celý zimák rozezvonila tyčku Mollíkovy branky. A naopak,o dvě minuty později se do ukázkové situace 2 na 1 dostali naše opory Adam Koláček a Peter Balažovič, ale fakt, že jsme i z tohoto opět vyšli naprázdno už snad ani nikoho nepřekvapil. Stejně tak pohořel i David Miklas, který si sice svým samostatným únikem v 51. minutě a následným útočným faulem hostů dojel pro trestné střílení, to ale překvapivě zametl po ledě do betonu těšínského brankáře. Vzpruha a naděje přišla konečně necelých 6 minut před koncem zápasu a to při klasickém obrazu hry v obranném pásmu těšínských, kdy se po nahrávkách Jindry Stružky a Petra Balažoviče dostal k zakončení Adam Koláček, který střeleckou smůlu prolomil a srovnal na 1:1. Pak ale přišla ne studená, ale přímo ledová sprcha; snad si naši mysleli, že po vyrovnání už to půjde samo nebo něco takového, ale minutu nato vyslal z těšínského obranného pásma Šlampak za záda našich beků Pnioka, ten si najel přes levý kruh k naší brance, vytáhl si Marka k levé tyči a přesnou střelou mu to hodil k té pravé. 1:2. Rožnovský trenér bere oddechový čas, ale o necelé 3 minuty později jsme opět trestuhodně ztratili puk na útočné modré a opět to byl Pniok, který si znovu vyrazil po levé straně hřiště a i když zajel dost hluboko a vystřelil z poměrně ostrého úhlu, k překvapení snad i Mollíka vstřelil 3 branku Těšína. 1:3. Kdo by ale v tuto chvíli rezignovaně opustil post diváka, udělal by velkou chybu. V čase 59:14 si šel za podražení sednout na dvě minuty těšínský Klepek a Roman Vaněček vsadil všechno na hru 6 proti 4. Aby té smůly nebylo dost, následné snížení skore na 2:3 ještě rozhodčí anulovali v souvislosti s naší hrou vysokou holí. Půl minuty před koncem ale poslal na dobře rozjetého Davida Miklase přesnou přihrávku Filip Martinec a David se konečně ukázal tak jak ho známe a zvedákem pod víko snížil na 2:3. Hosté zase hráli v plném počtu a tak trenér Černých Vlků pokračoval ve hře bez golmana. Vyplatilo se a díky spolupráci po ose Adam Koláček - Aleex Drábek - Filip Martinec se 10 vteřin před koncem podařilo střelou posledně jmenovaného vyrovnat na 3:3. Ačkoliv jsme v powerplay pokračovali až do konce, výsledek se už nezměnil a obě družstva si rozdělili po 1 bodu.

Foto z utkání najdete zde:

HC Černí vlci:
1 MOLL Marek GK, 4 DRÁBEK Alex F, 5 MAREK Tomáš F, 6 STRUŽKA Jindřich F, 7 VAŠEK Oliver D, 8 BALAŽOVIČ Peter C D, 13 STODŮLKA Marek D, 14 KOLÁČEK Adam F, 16 MIKLAS David F, 20 MARTINEC Filip D, 89 ŽÁRSKÝ Miroslav F

HC Vlci Český Těšín
2 KLEPEK Tomáš GK, 1 TOKARZEWSKI Bertolomiej GK, 4 JANOTOVÁ Veronika D, 9 PNIOK Mikuláš F, 13 HORÁK Šimon D, 14 NOWAK Tobias F, 15 DOPIRÁK Jan F, 20 TOMICZEK Tobiáš F, 21 NOGOL Štěpán D, 22 WAWRYCZEK Šimon F, 24 PAWELSKI Kamil F, 28 JANOTA Vojtěch D, 32 BISKOS Nikolas F, 33 ŠLAMPIAK Petr C F, 34 SABELA Pavel F