VALAŠSKÉ DERBY DOROSTU S VALMEZEM OPĚT NABÍDLO DRAMA. ZNOVU USPĚLI ČERNÍ VLCI

12.02.2020 | Marek Moll

Nedělní zápas dorostenců s Valmezem už potřetí v řadě přinesl vyrovnaný průběh a dramatickou koncovku

Jak už jsme si pomalu zvykli, z první třetiny málokdy vycházíme vítězně. Nejinak tomu bylo i v neděli 9.2.2020 v Rožnově při valašském derby s Valmezem. Ve čtvrté minutě jsme sice operovali u soupeře v pásmu, ale při kličkování na modré nás o kotouč obral rozjetý Urban, kterého už nikdo nedohnal, takže si dojel až před Adama Vohlídku a kličkou s blafákem ho překonal. 0:1. Zbytek třetiny a vlastně se dá konstatovat, že skoro celý zápas se hrála vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách. Už v 5. minutě poslal ve středním pásmu Martin Dořičák přesnou nahrávku na rozjetého Radka Miklase, ten se prodral obranou bobrů a našel najíždějícího Filipa Kriegiela, který sice mezi kruhama zpracoval, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci a ani správný směr. O 40 vteřin později jeli spolu situaci 2 na 1 opět Radek Miklas a Filip Kriegiel, jehož přihrávka na Radka ale zase díky své nedokonalosti ani nedoskákala. 5 minut před koncem si svůj duel střihli Martin Dořičák a znovu Radek Miklas, kdy si v tažení 2 na 1 projeli skoro celé hřiště, ale opět chybělo přesné a důrazné zakončení. Taky Valmez využil několika našich pochybení a měl během první třetiny několik příležitostí, ale Adam v brance už v první části žádný gol nepustil.

Taky vstup do druhé části hry si naši borci za rámeček nedají. Díky sekání Urbana z konce 1.dějství jsme sice nastoupili v přečíslení 4 na 5, jenže po půl minutě hry nás Bobři zahnali k nám do obranného pásma, kde jsme neuhlídali pohyb Juráně a Dadaje, který z předbrankového prostoru poslal po ledě puk za Adamova záda. 0:2. Jenže pak přišla i naše chvilka. Ještě ani nevypršel Urbanův trest (chyběly 2 sec.) a na trestnou lavici mu šel za hákování dělat společnost Machů. Naši se celou přesilovku drželi v pásmu soupeře, ale úspěch přišel až vteřinu před jejím koncem. Z našeho permanentního tlaku a z bezpočtu střel a dorážek, které šly na Marečka vyšla až ta poslední od Davida Valáška, který se prosadil kvalitním důrazem a ve 24. minutě zápasu snížil na 1:2. Naši získali potřebný impuls a byli znovu ve hře. Aktivní hrou a úsilím jsme se za dalších 5 minut dobrou rozehrávkou beků a ukázkovou kombinací Jendy Stáni a Radka MIklase přesunuli zase k Bobrům, kde si na golovou přihrávku počkal Martin Dořičák a po zpracování a šikovném přesunu mezi kruhy překvapil Marečka přesnou střelou pod horní tyč. 2:2. 8 minut před koncem druhé části jsme znovu jeli do přečíslení. Martin Dořičák ukázkově potáhl kolem desek až na modrou lajnu valmezu, našel najíždějícího Jendu, který sice dobře zpracoval i vystřelil, ale Mareček tentokrát předvedl famózní zákrok a náš pokus dostat se do vedení zlikvidoval. Do konce třetiny se hrálo rychle, vyrovnaně a houževnatě na obou stranách, ale už bez branek.

Ani poslední třetinu jsme nezačali zrovna nejlépe. Už po 18 vteřinách si šel na dvě minuty za podražení odpočinout Radek Miklas a Valmez toho využil nejlépe jak mohl. Před koncem našeho oslabení naše křídlo vyhazuje z pásma, ale toto vyhození chytá na naši modré Zedek, obratem vystřelí na bránu a přes clonu několika hráčů trefuje horní polovinu branky. Adam střelu vůbec neviděl. 2:3. Naši pak ale znovu zabrali, zmobilizovali síly a opět kvalitně odvedenou prací v našem útočném pásmu a důrazem při zakončení si po jednom kanadském bodu připsali v čase 50:52 Adam Veřmířovský a Martin Dořičák za asistenci a Petr Kelnar za náš třetí gol. 3:3. Vyrovnané skore a 10 minut do konce znamená u valašského derby vždycky napínavou podívanou. 6 minut před koncem domácím zatrnulo, když naši beci propadli a soupeř jel samostatný nájezd na Adama. Rána to byla sice prudká, ale naštěstí trefila jen tyč brankové konstrukce, od které se puk odrazil a s jeho krytím už Adam neměl problém. 2 minuty před koncem měl gol na lopatě pro změnu Martin Dořičák, ale smolně trefuje Marečka „do desítky“. Poslední slovo jsme ale měli my. Po opětovném tlaku a bušení do branky Bobrů se po přihrávkách Martina Dořičáka a Adama Koláčka dostal k puku Adam Veřmířovský a dává na konečných a pro Černé Vlky vítězných 4:3

Foto z utkání najdete zde:
Videoreportáž z utkání najdete zde (autor TV BESKYD)

HC Černí vlci
2 VOHLÍDKA Adam GK, 3 KOLÁČEK Adam F, 4 ŠIMIČEK Patrik C F, 5 DOŘIČÁK Martin D ,6 STÁŇA Jan F, 8 KOVÁŘ Josef F, 9 ONDRUCH Vojtěch F, 10 ZAHRADNÍK Tomáš F, 11 PREPSL Jan F, 12 VALÁŠEK David F, 13 KAUFMAN Andreas D, 14 KELNAR Petr D, 15 KRIEGIEL Filip F, , 17 VEŘMÍŘOVSKÝ Adam D, 19 MIKLAS Radek F, 20 MOLL Filip A D,

HC Bobři Val. Meziříčí:
43 MAREK Tomáš GK, 32 MAREČEK Martin GK, 6 KLEIN Petr F, 7 DADAJ Dávid F, 10 URBAN Marek F, 17 ZEDEK Jakub F, 18 OMELKA Tomáš C F, 24 HOLÍK Dan D, 33 SINER René F, 41 JURÁŇ Matěj F, 47 ŠULÁK Štěpán F, 69 KOLÁR Martin D, 71 KUBÍN Adam D, 86 PŘEVOR Radim D, 89 STODŮLKA Lukáš F, 94 MACHŮ Josef D, 96 JEŽ Benjamin F