Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

STARŠÍ ŽÁCI SEHRÁLI I S VELKOU MARODKOU VELMI KVALITNÍ A POHLEDNÝ ZÁPAS S HAVÍŘOVEM. ZTRÁTA VÍTĚZNÝCH BODŮ BYLA TĚSNÁ

02.03.2020 | Marek Moll

Navzdory některým chybějícím oporám byl výkon starších žáků s tabulkově prvním Havířovem herně velmi vyrovnaný; kluci si to odmakali, golman podržel

Ještě den před zápasem nebylo jasné, zda vůbec budeme schopni nastoupit a poskládat kvůli marodce početně dostatečný kádr, ale treneři se domluvili a s výpomocí mladších hráčů napříč žákovskými kategoriemi se to povedlo. Vlci tak na svém ledě v sobotu přivítali první Havířov a asi nikdo nečekal, že by se nakonec mohlo bojovat o body. No ale stalo se. Od začátku to byl velice svižný hokej a při počtu hráčů na obou stranách (Havířov měl o 2 hráče více než my) bylo patrné, že kdo má lepší fyzičku, bude mít navrch. Začátek nám nevyšel úplně nejlépe. Na konci 3.minuty si za vražení na mantinel šel na 2+10 minut odpočinout havířovský Bryja a našim se naskytla první příležitost získat vedení na svou stranu. I přes velký tlak a několik šancí se to nepovedlo a co víc, bohužel ani navazující přesilovka, kdy si za podražení šel na další 2 min. sednout Toma, se od té první, co se týká vstřelených branek, nelišila. Zato hosté, jakmile byli znovu po 4 minutách v pěti, zaútočili plnou silou; rychlým přesunem se Jarolím a Grygara ocitli v situaci 2 na 1, kterou zvládli velmi dobře a otevřeli skore zápasu.0:1. Oba týmy pak šlapali naplno a bylo vidět spoustu pěkných hokejových situací i golových příležitostí na obou stranách, Golmani se ale dnes předváděli ve vynikající formě. Třetí nabídnutou přesilovku za Bortoliho naražení kolenem v čase 8:30 jsme sice taky nevyužili, ale 2 minuty po jejím skončení se konečně díky rychlé orientaci a důrazu před brankou hostů podařilo srovnat Davidovi Miklasovi, kterému asistoval Peter Balažovič.1:1. Na skore ani na vysoké kvalitě hry se i přes naší 4. přesilovku v 17. minutě za napadení od Jarolíma do konce první třetiny už nic nezměnilo.
Naši projevili trochu toho sociálního cítění se soupeřem, když po první části vedli na přesilovky 4:0 a na záčátku té druhé jim darovali 2minutové přečíslení za zdržování hry (pozdní nástup). To ale taktické nebylo, hosté se dostali do tempa a dá se říct, že 6 minut nás tlačili do kouta. Díky některým hrubkám v obraně měl Mollík v brance co dělat a několikrát řešil situaci 1 na 0. Když už jsme se ocitli za modrou Havířova, chyběla rychlost a dovednost se udržet na puku, nahrávkám pak potřebná přesnost a většinou to končilo zakázaným uvolněním (nezachycenou nahrávkou) nebo odebraným kotoučem a rychlým protiútokem. Kluci vlci ale naštěstí nerozhodný stav ubránili a co víc, na konci 7.minuty si vybojovali v pořadí už pátou přesilovku. Většinu času se dařilo držet Havířov pod tlakem (až na jeden únik, který znovu zlikvidoval Mollík) a po minutě a půl tlaku a střelbě na Havířovského brankáře se konečně ujala střela Tomáše Marka resp. dorážka Davida Miklase a vlci šli do vedení 2:1. Pak se hra pro změnu přenesla do našeho obranného pásma a pod tlakem jsme byli my. Díky 100% nasazení většiny našich hráčů a zákrokům brankáře se útoky hostů do 32.minuty dařilo odrážet. Ve 33. minutě se zase hrálo na druhé straně, kde tutovku na hokejce měl dobře postavený Tomáš Marek, jenže odkrytou kasu minul. Kyvadlovým stylem hry to za další minutu pro změnu vařilo zase u nás a opět to byl Marek Moll, který pacifikuje střelecký pokus hostů. Obrovskou šanci u hostů měl za pár desítek vteřin David Miklas, který zachytil rozehrávku hostů, jenže ze dvou metrů se mu podařilo jen orazítkovat břevno Havířovské klece. 5 minut před koncem druhé třetiny náš bek trestuhodně na naší modré rozehrál přímo na lopatu soupeře, borci z Havířova se okamžitě nasunuli k nám a perfektním pohybem a kombinací to završili Bortoli a Toma, kteří si Marka vytáhli a posledně jmenovaný tak pohodlně vyrovnává do prázdné branky na 2:2. Hosté měli trochu navrch a necelé 4 minuty před koncem to zase zachraňuje Mollík, který nejdříve vyráží prudkou střelu a následně vypichuje útočícímu hráči kotouč z pod hokejky. Puk leží v poklidu před naší brankou jenže Mollík po jeho zákrocích taky, naštěstí je u puku první a kryje ho. I když jsme se následně herně prosadili my a díky chybám Havířovské obrany jsme jejich branku zasypali střelami a dorážkami, gol z toho nebyl. Naopak, přišla opět na scénu situace, kterou jsme u některých našich obránců viděli až zbytečně často…před havířovským útokem procouvali nejen celé střední pásmo, ale i polovinu našeho obranného a to už bylo pozdě korigovat golový apetit pěti nažhavených AZťáků. Ti se dobrým pohybem a důrazem dostali zase netěsno k brance a poslali nás do šatny se ztrátou 2:3.
Ani na začátku poslední třetiny to s náma nevypadalo nejlíp. Po úvodní rozehrávce se hra přesunula k nám, kde opět zaúřadovali hosté a kde jsme opět neubránili jejich pohyb a přihrávky. Po minutě a půl posílá po spolupráci se Ščerbou Havířov do dvoubrankového vedení Toma. Hosté byli zase při chuti a o minutu později nás od prudké střely zleva zachraňuje tyčka, od které se puk odrazil do břevna pak nad branku. Uf. Pak ale přišel pomalý obrat. Na začátku 44.minuty si šel na 2 minuty odpočinou Havířovský Bortoli, naši se následně přesunuli do obranného pásma hostů a nejdříve to byli David Miklas a Kuba Elich, kteří zachytili rozehrávku hostů, projeli jejich obranu, ale ani střela ani dorážka ještě golem neskončila. I samostaný pokus Davida Miklase o chvíli později nevyšel, když skončil trefou do golmana. Zbytek přesilovky jsme ale sehráli přímo ukázkově a to už se po nahrávce Adama Koláčka David Miklas nemýlil a snížil na 3:4. Další neskutečnou parádu předvedli naši o minutu později. David Miklas posunul rozehrávkou do středního pásma na najetého Kubu Elicha, který šikovně posunul vlevo na Adama Koláčka, a ten si skvělým bruslením kolem mantinelu a mezi protihráči najel obloukem mezi kruhy, blafákem přelstil soupeřova golmana a vyrovnal na 4:4. 7 minut bylo do konce zápasu a znovu jsme ujeli ve dvou na jednoho, jenže David Miklas tentokrát místo přihrávky Alexovi volil střelu, kterou ale trefil jen bránícího hráče. Škoda, protože o minutu později se vhazovalo u nás, z buly šla nahrávka na modrou k Šenkyříkovi, jehož střelu na bránu tečoval k zemi (snad i vysokou holí???) Knapík a poslal Havířov do vedení 4:5. V 55.minutě jsme dostali ještě velkou šanci vyrovnat, když si poslední Havířovský trest šel odsedět za vysokou hůl Hansel. To už ale bylo asi nad naše síly a upřímně, takhle nevydařenou přesilovku jsem dlouho neviděl. Nebyli jsme schopni ani rozehrát, Havířov nás ve 4 hráčích úspěšně napadal už na začátku kombinací, nebo naše rozehrávky chytal, takže vyrovnání se nekonalo. Poslední naději vykřesal 40 vteřin před koncem Adam Koláček, který si solo jízdou udělal 3 protihráče, ale úspěšně zakončit se mu už nepodařilo.
Kluci ale podali celkově bojovný výkon a patří jim velký obdiv. Díky.

Foto z utkání najdete zde.
Videoreportáž zde (autor: TV BESKYD))

 
Utkání
Muži | Sobota 19.09.2020, 17:00
HC Rožnov - SK Karviná
2:3 pp (1:1,0:0,1:1 P 0:1)
 
Junioři | Pátek 18.09.2020
HC Orlová - HC Černí vlci
3:1 (3:0,0:0,0:1)
 
Dorost | Neděle 20.09.2020, 10:30
HC Černí vlci - HC Brumov-Bylnice
3:2 sn (0:0,1:1,1:1 SN 1:0)
 
Starší žáci | Neděle 20.09.2020
HC Zubr Přerov - HC Černí vlci Rožnov
10:5 (0:1,5:2,5:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020
HC Zubr Přerov - HC Černí vlci Rožnov
1:3 (0:1,0:1,1:1)
 
5. třída | Sobota 19.09.2020
HC Kopřivnice - HC Černí vlci Rožnov
6:17 (3:8,3:9,0:0)
 
 
HC Rožnov pod Radhoštěm - Email : info@hcroznov.com RSS