DOROST VE ZNOJMĚ DOHNAL DVOUBRANKOVÉ MANKO A POSLAL ZÁPAS DO SAMOSTANÝCH NÁJEZDŮ

11.03.2020 | Marek Moll

Pomyslný boj o přiblížení ke konečnému 2. místu v tabulce nám sice nevyšel podle představ, ale cenný bod po projetých samostatných nájezdech nakonec chlapci vybojovali

Po dlouhé cestě na jih republiky jsme si horší start do zápasu asi jen těžko uměli představit. Půl mimuty po úvodním buly se náš bek AK tak dlouho a zbytečně mazlil s pukem za naší brankou, až mu ho soupeř sebral a několika přihrávkama v prostoru před naší brankou si Neckář, Barták a Marek rozebrali obranu i golmana a posledně jmenovaný s přehledem zakončil do odkryté branky. 1:0. Jako budíček to ale bylo k užitku. Hra byla tentokrát trochu více o dovednostech, hlavně udržení se na puku a minimálně polovinu zápasu nutno přiznat, že v tom znojemští byli lepší. Jakmile nás zavřeli u nás, měli jsme co dělat, abychom je uhlídali, což se často nedařilo a Adam Vohlídka musel být ve střehu. Přesto se ale i nám dařilo útočit a ve 13. minutě dokonce úspěšně. S pukem zachyceným ve středním pásmu se dopředu rozjeli Petr Kelnar a Radek Miklas; Petrovu střelu ještě Dokoupil vyrazil, ale na šikovnou dorážku Radka už nestačil. 1:1. Radost z vyrovnání ale netrvala ani minutu; domácí nás zatlačili znovu do obrany a znovu to byli Neckář a Barták, kteří po výborné práci celé lajny asistovali osamocenému Markovi, kterého nikdo nehlídal a tak měl dost času na zpracování kotouče a přesnou střelu, kterou zvýšil náskok orlů na 2:1. Do konce třetiny jsme pak naštěstí úspěšně odolávali náporu znojma, které mělo ze dvou minulých porážek dostatečnou motivaci nám vše vrátit, zvláště pak, když se jednalo o utkání na domácím ledě.
Tomu odpovídal i ostrý nástup orlů do druhé části hry, kterému svým vyloučením za držení přispěl po minutě a půl Patrik Šimíček. Opět nás soupeř zahnal do kouta, rozebral náš obranný kvartet a znovu to byl Marek, který po asistenci Přezvinského skoroval a připsal si hattrick, když po minutě našeho oslabení propasíroval střelou puk mezi Adamovy betony. Převaha domácích s několika golovými šancemi pak trvala až do 32.minuty a bylo to pro kluky i realizační tým náročné. Pak jsme na chvíli začali tahat za delší konec provazu my. Nejdříve vyslal Adam Koláček z naší brankové čáry přesný pas na Petra Kelnara, který se sice prodral až před znojemského brankáře, ale na úspěšné zakončení mu už nezbylo mnoho manévrovacího prostoru a Dokoupil tak s jeho střelou neměl moc práce. O dvě minuty později jsme se ale nasáčkovali do pásma orlů a začali jsme okupovat jejich branku. Dařilo se a konečnou přihrávku Patrika Šimíčka zpracoval dobře postavený Radek Miklas a přesnou střelou pod víko snížil na kontaktních 2:3. Na posledních 5 minut se domácí zase nastěhovali k nám a těžili šance z úspěšného držení puku a z naší neschopnosti dostat ho z pásma (když už se nám ho podařilo získat), ale Adam Vohlídka byl ve střehu a skore už se do konce třetiny nezměnilo.
Ani poslední dějství pro nás nezačalo moc optimisticky; po necelé minutě jsme se díky dvouminutovému trestu Radka Miklase za napadení dostali zase pod tlak a cenné minuty a část zbývající energie jsme investovali do zodpovědné obrany. Oslabení jsme ustáli a díky úniku Andyho a následnému hákování znojma v jednoznačné golové situaci jsme ve 43. minutě jeli trestné střílení. To není (jak se ukázalo i později) naše silná stránka a vyrovnávací branka z toho nebyla. Ale kluky to nakoplo a začali vystrkovat růžky. Minutu po neproměněném nájezdu se po kvalitním založení útoku dostali do situace 2 na 1 Adam Drastík a Filip Kriegiel, ale ani v tomto tažení se skorovat nepodařilo. Do třetice se v naší přesilovce o vyrovnání pokusil samostatným únikem z obrany Adam Veřmířovský; v našem pásmu si ve 46.minutě sebral puk a vydal se kolem pravého mantinelu na sólojízdu do pásma soupeře. Úspěšně se dostal za modrou orlů, sjel si obloukem za osu a perfektním švihem zápěstím umístil nechytatelnou ránu, které se museli všichni přihlížející za dokonalé provedení poklonit, k protilehlé tyčce, vyrovnal na 3:3 a postaral se tak o hokejové drama. Oba týmy jeli naplno ale ani golovka Filipa Kriegiela v naší přesilovce v 56.minutě ani nekompromisní tlak znojma v minutě poslední branku nepřinesl a zápas se tak posunul do samostatných nájezdů. V těch jsme bohužel neuspěli a domácí si tak ponechali poslední ze 3 bodů a vyhráli po SN poměrem 4:3.

Foto z utkání najdete zde.

HC Černí vlci
1 VOHLÍDKA Adam 3 MAREK Tomáš SŽ 4 ŠIMIČEK Patrik 5 DOŘIČÁK Martin 6 STÁŇA Jan, 7 KOLÁČEK Adam SŽ 8 KOVÁŘ Josef 9 ONDRUCH Vojtěch 12 VALÁŠEK David 13 KAUFMAN Andreas 14 KELNAR Petr 15 KRIEGIEL Filip 16 DRASTÍK Adam 17 VEŘMÍŘOVSKÝ Adam 18 MOLL Filip 19 MIKLAS Radek trenér Libor Polášek