COVID-19, ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ č.02, VSTUP NA ZIMNÍ STADION POUZE S ROUŠKOU

21.08.2020 | Marek Moll

V souvislosti se zahájením serie turnaje 4 (sobota 22.08.2020) bude vstup na zimní stadion povolen poue s ochranou dýchacích cest (rouška a pod.)

Vedení rožnovského HC se rozhdlo počínaje sobotou 22.08.2020 zavést při vstupu a dále při pobytu v prostorách zimního stadionu povinnost mít dýchací cesty zakryty rouškou a pod. Důvodem je předpokládaný výskyt většího počtu osob z různých regionů a krajů (zejména u turnajů mladších kategorií) a tím větší míra rizika přenosu onemocnění COVID-19. Zároveň tak v mírném předstihu budeme plnit nařízení vlády ČR v souvislosti s konáním hromadných akcí ve vnitřních prostorách (viz níže).

"Hromadné akce
...Další změnou je povinnost nosit roušky na vnitřních akcích od hranice stovky lidí. Jakých všech prostor se to týká - zda i plného kinosálu či diskotéky - ministerstvo zatím neobjasnilo."

Souhrn pravidel pro vstup a pobyt v prostorách zimního stadionu v Rožnově pod Radhoštěm je uveden níže:

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:
- pokud někoho zastihnou příznaky jakéhokliv onemocnění (kašel, rýma, horečka, slabost, apod), prosím nevstupujte do haly a vyhýbejte se i venku kontaktu s ostaními návštěvníky
- vstup a pobyt uvnitř haly zimního stadionu je povolen pouze s rouškou nebo jinou adekvátní ochranou dýchacích cest (samozřejmě pokud bude na tribuně nebo kolem plochy minimální počet návštěvníků a budou mít mezi sebou dostatečné rozestupy (mimo rodiny, členů jedné domácnosti) je toto nařízení platné v mezích zdravého rozumu
- u vstupu do haly bude umístěna desinfekce, prosím využívejte tuto možnost snížení rizika přenosu
- nemá samozřejmě význam specifikovat detaily používání ochrany při návštěvě bufetu; prosíme tímto o přístup a jednání s maximální možnou mírou logiky a rozumu (např.: plný bufet=roušku sundám jen při konzumaci; sedíme v bufetu 2 a 5 metrů od sebe=roušku si u stolu sundám atd)
- dodržujte prosím mezi sebou minimální (1,5m) odstupy

PRO HRÁČE A TRENERYY:
- pokud má někdo příznaky jakéhokliv onemocnění (kašel, rýma, horečka, slabost, apod), prosím nevstupujte do haly ani do šaten, v tomto případě je pro jedince lepší zůstat doma
- vstup a pobyt uvnitř haly zimního stadionu omezte jen na nezbytně nutnou dobu, pokud možno vyhýbejte se (mimo led:-) samozřejmě) kontaktu se soupeřem a jeho realizačním týmem
- závěrečná zdravice po zápase...hráči si nechají rukavice a "boxersky pěstí na pěst" (namísto podání rukou) se pozdraví

Prosíme o dodržování výše uvedených pravidel, jedná se o ochranu a zájem nás všech.

za zodpopvědný přístup
děkuje vedení HC Rožnov pod Radhoštěm