JUNIOŘI PODCENILI ÚVOD PRVNÍHO UTKÁNÍ S ORLOVOU A ZAPLATILI ZA TO DŘINOU A BODOVOU ZTRÁTOU

21.09.2020 | Marek Moll

Úvodní zápas ligy juniorů na ledě Orlové ukázal, že podcenit začátek utkání se nevyplácí. I přes dřinu a herní převahu po zbytek zápasu se vyrovnat nepodařilo a z Orlové borci odjeli bez bodu

V první třetině jsme se už po minutě a půl dostali do hry v oslabení (Vojta Kučera – ZHPP - zdržování hry – padnutí na puk), domácí nezaváhali a po samostatném průjezdu Špacíra otevřeli skore ve svůj prospěch – 1:0. Orlové chytli vítr do plachet a než jsme se stačili vzpamatovat z úvodního rozpoložení, vsítili nám v průběhu dalších 5ti minut dvě branky (tu poslední dokonce ve vlastním oslabení) a navýšili skore prostřednictvím Čempela a znovu Špacíra na nelichotivých – 3:0. Pro zklidnění emocí a hry samotné si trenér Petr Fojtů vybral oddechový čas, což se ukázalo jako dobrý tah a do konce třetiny jsme hru postupně srovnali, nicméně branka už žádná nepadla.
Po první přestávce sice následoval obrat ve prospěch černých vlků, ale ten se týkal veškerých možných statistik (držení kotouče, počet střel na soupeřovu bránu, vyhrané OS atd), bohužel ale ne vstřelených gólů. Ještě před koncem druhé části si za napadení šel na 2 minuty odpočinout Adam Drastík, naši ale tentokrát oslabení přestáli bez újmy. Drhá třetina tak skončila nerozhodně 0:0.
Podobný obraz hry mohli přítomní sledovat i v poslední části utkání, domácí už moc aktivity neprojevovali a zaměřili se da důslednou obranu. Měli co dělat, protože naši se většinu času drželi kotouč v obraném pásmu domácích, útočili na Josifidise a několikrát dokonce orazítkovali brankovou konstrukci. Střeleckou smůlu se nakonec podařilo prolomit Marošovi Kryščakovi a po asistenci Radka Mituchoviče a Dominika Lyčky tak snížil na 1:3. Do konce zápasu zbývalo necelých 8 minut, ale ani taktické střídání ani závěrečná power-play už na konečném výsledku nic nezměnila.
Pár fotek z utkání najdete zde.

Sestava domácích:

67 JOSIFIDIS Dominik GK, 6 GULA Tomáš F, 8 HRONEC Daniel D, 17 ŠPACÍR Oliver F, 33 MACURÁK Filip C D, 34 WITASEK Petr D, 2 MOLDŘÍK Daniel D, 58 POSTŘEDNÍK Daniel D, 69 VALOVÝ Marek F, 70 VADOVIČ Michal D, 71 ČEMPEL Matěj A F, 72 BRABEC Tobiáš F, 74 KALETA Pavel F, 75 PŘEČEK Aleš A F, 79 BAZGIER Adam F, 88 ZIELINSKI Petr F
Trener: Filip ŠTEFANKA

Sestava hostů:
1 KUČERA Maxim GK, 2 KRŇA Tomáš GK, 5 FOJTÁŠEK Michal C D, 6 STÁŇA Jan F, 7 RYBÁR Samuel F, 8 ONDRUCH Vojtěch F, 10 NĚMEC David D, 11 HEP Christian D, 12 DRASTÍK Adam F
13 MITUCHOVIČ Radek D, 14 KUČERA Vojtěch F, 17 KRIŠČÁK Maroš F, 18 MOLL Filip D, 20 LYČKA Dominik A F, 21 SLEZÁK Mark A F, 23 VALÁŠEK David F
Trener: Petr FOJTŮ