VE ČTVRTEK 23.9.2021 V ROŽNOVĚ OPĚT PROBĚHLA AKCE TÝDEN HOKEJE

25.09.2021 | Bohumil Zahradník

V pořadí již 9. celostátní akce "Týden hokeje" se konala ve čtvrtek 23. 9. 2021  a přivedla na Zimní stadion v Rožnově p. R. více jak dvě desítky dětí i s rodiči.

Za krásného podzimního dne se ve čtvrtek 23. 9. 2021 uskutečnila na zimním stadionu v Rožnově pod Radhoštěm sportovní akce s názvem Týden hokeje.

Tuto skvělou příležitost, vyzkoušet si, jaké by to bylo být hokejistou si nenechalo ujít 21 dětí, z toho 3 děti, které již byly registrovány na předchozích akcích.

Pro děti byl připraven bohatý doprovodný program na ledě i mimo něj, kde si na několika stanovištích vyzkoušely honičku s trenérem ve vytyčeném prostoru, poskakování na atletickém žebříku, házení na koš a střelbu tenisákem na branku.

Rodiče mezitím zhlédli zajímavou video prezentaci, ve které jim byl představen lední hokej. Byli také seznámeni s aktivitami, které pořádáme pro děti v klubu např. soustředění ve Švédsku, přátelské utkání proti zahraničním týmům a podobně. Dále měli možnost prohlédnout si součástí výstroje, které děti při hokeji využívají. Na závěr prezentace byly rodičům zodpovězeny všechny jejich otázky.

Děti poté navštívily šatny nejmenších hokejistů, kde si prohlédly a vyzkoušely hokejovou výzbroj a výstroj a za pomoci organizátorů se převlékly a šly na led.

Během programu byl na ledové ploše prezentován trénink kategorie 3. třídy pod vedením hlavního trenéra Michala Štědrého.

Na ledové ploše pro ně bylo připraveno několik stanovišť. Začátek programu byl věnován abecedě bruslení. Poté měly děti možnost vyzkoušet si různá stanoviště, a to například sbírání a vybíjení trenéra pěnovými balóny, střelba na bránu, házení do basketbalového koše, honička s pěnovým obuškem. Na všech stanovištích si děti za pomoci asistentů a trenérů ověřily a zdokonalovaly své bruslařské umění a dovednosti.

Kamil Valentík, šéftrenér mládeže.