Staň se hokejovým rozhodčím!

02.08.2022 | Bohumil Zahradník

Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.

Český hokej ve spolupráci skrajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně). Vrámci Česka působí celá řada hokejových rozhodčích, kteří řídí různé hokejové soutěže. „Potřebujeme ale neustále rozšiřovattým rozhodčích, abychom byli schopni obsazovat velkémnožství hokejových utkání,a to jak rozhodčími na ledě, tak pomocnými rozhodčímivboxu. Kampaň cílí především na současnéa bývalé hráče, a všechny, kteří se pohybují kolem ledního hokeje.Rádi uvítáme jakoukoli pomoc,“říká centrální koordinátor projektu I ty můžeš pískat hokej Martin Maťašovský.Nové zážitky, poznání hokeje zjiné stránky a také zajímavý přivýdělek. To je jen základní výčet všech benefitů, které ti může kariéra rozhodčího přinést. Navíc všichni, kteří se zaregistrují a úspěšněabsolvují základní seminář rozhodčího na led, obdrží rozhodcovský dres zcela zdarma. „Řídit utkání na vrcholných mezinárodní akcích, v KHL nebo ELH pro mě byla vždycky čest a zároveň odpovědnost. Před dvaceti lety by mě rozhodně nenapadlo, kam se bude moje rozhodcovská kariéra ubírat, a že budu mít příležitost být toho všeho součástí. Hokej mi dal jedinečnou šanci zažít atmosféru olympijských her a mistrovství světa, poznat nové lidi a procestovat celý svět,“ říká Antonín Jeřábek, současný rozhodčí extraligy se zkušenostmi z olympiád a KHL.

Více informací včetně předběžné registracea přímého kontaktunaleznete na webové stránce www.piskejhokej.cz. Zážitek. Emoce. Zodpovědnost. I ty můžeš pískat lední hokej. Pojď do toho snámi!

Muži | Sobota 12.02.2022
HC Frýdek-Místek - HC Rožnov