DOROST SE ZNOJMEM OBHÁJIL VE TŘETÍM VZÁJEMNÉM DUELU VÍTĚZSTVÍ

28.01.2020 | Marek Moll

V neděli se dorost černých vlků už potřetí popral o body se Znojmem. Chvílema to vůbec nevypadalo dobře, ale vlci znovu ukázali, že umí bojovat až do konce

Nedělní (26.01.2020) zápas dorostenců byl co se týká výsledku nejasný až do samého konce a divákům přinesl pestrou a určitě ne nudnou podívanou.

Začátek zápasu nám vyšel nebývale dobře a už po 3 minutách hry se z vydařené spolupráce, která proběhla napříč celým hřištěm, radovali hlavně asistent Jenda Stáňa a střelec prvního golu Martin Dořičák, který Jendovu nahrávku umístil přesně pod horní tyč.1:0. Hosté se ale nenechali rozhodit a začali hrát důrazný a zodpovědný hokej. Poměrně snadno se jim dařilo odebírat nám kotouče, naopak vzít jim puk bylo pro nás nanejvýš obtížné. Tomu nasvědčoval i další průběh zápasu a Adam Vohlídka měl tak v bráně hodně práce. Předvedl ale vynikající zákroky a nedovolil tak soupeři vyrovnat. Na druhé straně se ani Korček nenechal zahambit a kryl několik našich příležitostí.

Ve druhé třetině na nás Znojemští orli doslova vletěli a po úvodním tlaku si po 3 minutách vypracovali situaci 2 na 1…Filip Moll se sice následně položil do střely, ale ta šla nad něj a Adam stačil jen vyrazit. Dorážku už naštěstí kryl. Pominu-li naši ojedinělou šanci ve 25.minutě, kdy Adam Drastík perfektně zapracoval za soupeřovou branku, propasíroval puk na Martina Dořičáka, kterému to ale Kroček vychytal, byla polovina třetiny v režii domácích a než jsme se stačili rozkoukat, tekli jsme v půlce zápasu 1:3. Nejdříve nás hosté zahnali do kouta ve 26.minutě a i když Adam v brance působil jako gumový projektil vystřelený mezi tyčky, skákal z jedné strany na druhou a chytal co se dalo i nedalo, na třetí dorážku Částka už nestačil.1:1. Další dloubanec do žeber černého vlka přišel o necelou minutu později. Díky našemu nedůrazu v soubojích jsme přicházeli o jeden puk za druhým, volného Pozděnu pak našel na naši modré Korčián, Pozděna vyslal do mumraje před Adama Vohlídku jakous-takous střelu, ta ale bohužel skrze hráče proletěla jako vzduchoprázdnem a Adam puk za zády lovil už podruhé.1:2. I když se naši trochu vzchopili a ve 28. minutě zahrozil Filip Kriegiel střelou a dorážkou, výsledkem byl bohužel opět jen rychlý protiútok znojemských. A dravost hostů se znovu naplno projevila; náš bek ztratil na jejich červené kotouč a bleskový protiútok Hudečka, Neckáře a Korčiána skončil střelou s několika dorážkami, z nichž ta poslední, opět Korčiánova, zajistila orlům vedení 1:3. Kádr trenéra Poláška to ale nevzdal a začal pracovat na svých nedostatcích. První golová vlaštovka přiletěla už po dvou minutách, kdy jsme výborně drželi kotouč kolem znojemské branky a po asistenci Honzy Prepsla zakončil Filip Kriegiel. 2:3. Soupeř se ale nedal vyvést z míry a znovu předváděl rychlý a zodpovědný hokej s plným nasazením. První hrozbu 5 minut před koncem třetiny opět zahnal svými zákroky Adam Vohlídka, tu druhou, kdy jsme opět zametali kluziště hokejkama a nebyli jsme schopni vyhodit puk ze třetiny, už domácí po střele Neckáře a dorážce Hudečka přeměnili na branku a za stavu 2:4 poslali oba mančafty do šaten.

Nevím přesně co se následně dělo u nás v kabině, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě minutu a půl před vhozením úvodního buly poslední části pobízel trenéra a hráče k odchodu z šatny na led je jasné, že kouč toho měl hodně na srdci a měl hochům spoustu věcí co říct. To evidentně zabralo. Rozpačitý nástup vzal po necelé minutě za své a rychlýma přihrávkama jsme se dostali do blízkosti orlího hnízda. Martin Dořičák, který dostal namazáno od Petra Kelnara si podržel kotouč, kličkou si udělal bránícího hráče, zamířil a švihem snížil na 3:4. A jedeme dál…neuběhlo ani 5 minut, soupeřům docházel pomalu dech, zato my jsme byli kontaktním golem náramně při chuti. Znovu jsme orly dostali pod tlak a Korčeka pod palbu střel a dorážek. Tu poslední znojemský brankář úspěšně vyrazil, jenže puk doputoval až k Adamovi Veřmířovskému na modrou a protože měl před sebou dost místa a taky měl dost času, sjel si níž, zamířil přesně mezi hráče k levé tyčce a nádhernou trefou srovnal na 4:4. Hosté se sice po buly ve středním pásmu mihli u nás ve třetině, ale vlci znovu získali kotouč, rozehrávku Filipa Molla posunuli šikovně dopředu Martin Dořičák a Filip Kriegiel, kotouč tak u znojemské modré čáry dostal na čepel Jenda Stáňa, slalomem projel až na hranici kruhu a z úhlu našel uličku mezi výstrojí Korčeka, kterou poslal puk za jeho záda. 5:4. Hosté usoudili, že je nejvyšší čas vystřídat golmana a do znojemské branky se tak v čase 46:47 postavil Dokoupil. Sebevědomí mu ale za 13 vteřin razantně srazil Andy Kaufman, který se po buly dostal ke kotouči, šikovně se probojoval za modrou a dělovkou málem protrhl síť znojemské svatyně. 6:4. Znojemští ale zatroubili na poplach a následujících 5 minut to bylo zase trochu pod jejich taktovkou. Zatlačili nás do pásma a využili naši dlouhodobou slabinu…totiž neschopnost vyhodit nebo vyvézt puk ze třetiny. Naše zoufalé kličkování s pukem a pokusy o osvobození se z tlaku chytali na modré nebo ještě dříve, kotouč si pak uměli podržet i přihrát a nutno přiznat, že nás za to všechno Nečas potrestal po zásluze. 5:6. Ze strany hostů byl už další výrazný tlak nad jejich síly a i když jsme jim prostřednictvím vyloučeného Filipa Molla nabídli 2minutovou přesilovku, byli jsme to my, kteří i z oslabení dokázali vytěžit ještě 2 šance. Martin Dořičák ale tentokrát nebodoval a zápas se dohrál bez změny výsledku.

Foto z utkání zde.