11. kolo | sobota 08.03.2014, 13:15

HC Kopřivnice - HC Černí vlci Rožnov

Góly za Rožnov:

(33) Radek Miklas 1 (8 m.)

(44) Michael Gabko 1 (9 m.)

HC Kopřivnice:

HC Černí vlci Rožnov: HC Rožnov p/R.: B: Vohlídka Adam H: Zahradník Tomáš; Gaja Matouš; Miklas Radek; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Dan;Vašenka Jirka; Gabko Michael; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Marek Tomáš; Koláček Dominik; Leška Tomáš; Poledna Matěj

K jedenáctému zápasu na velké hřiště nastoupili borci 4.třídy, tentokráte na ledě HC Kopřivnice.

Domácí byli v tomto zápase považováni za favority a chtěli to také potvrdit na ledě, když od úvodních minut předváděli velmi útočně laděný hokej. Naši "čtvťáci" sice statečně vzdorovali, přesto naše obranná hra dávala soupeři spoustu prostoru ke střelbě i případným dorážkám. A tak jedna ze střel skončila v naší síti již v druhé minutě zápasu. Soupeře první gól povzbudil a dál pokračoval v útočné hře. Největší problémy dělal naší obraně rychlý přechod domácích do naší obranné třetiny. Situace, kdy si útočník soupeře převzal kolmou přihrávku na modré, projel naší otevřenou obranou a dostal se až před brankáře Adama Vohlídku, byly vidět poměrně často. Přesto naši borci přidali na bruslení i bojovnosti a snažili se vyrážet do protiútoků. Jeden z našich brejků byl nakonec úspěšný. Peťa Balažovič našel dlouhým pasem rozjetého Radka Miklase a ten překonal prudkou střelou  brankáře domácích. Naše radost byla ještě větší o minutu později, když svůj sólový únik proměnil povedeným blafákem Míša Gabko. Nicméně tlak kopřivnických nepolevil, naopak, již za dvě minuty srovnali skóre prudkou střelou pod víko a o minutu později přidali ještě jednu branku. Stav utkání po první třetině byl tedy 3:2 pro Kopřivnici.

Druhá třetina nezačala pro náš tým štastně, protože již po 18 vteřinách překonali domácí jinak výborně chytajícího brankáře Adama Vohlídku počtvrté. Naši borci pokračovali v bojovném výkonu a snažili se o vyrovnání hry i skóre. Zvýšené nasazení přineslo i nějaké gólové šance, naši střelci se však nedokázali prosadit. Co se nedařilo našim, dařilo se kopřivnickým. Ti přidali další dva góly a na konci druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 6:2 pro HC Kopřivnice.

Třetí třetina jakoby kopírovala tu předcházející. Opět jsme inskasovali již v první minutě a naše naděje na zdramatizování zápasu vzaly za své. Naši borci to nezabalili, stále hráli naplno, ale do šancí a zakončení jsme se dostávali stále méně. Ve 37. minutě se Radek Miklas již poněkolikáté v zápase dostával k možnosti ohrozit kopřivnickou branku a byl zastaven faulem. Tradiční rožnovský střelec však nabídnuté trestné střílení neproměnil. A tak, když se naopak ještě jednou gólově prosadili domácí, mohli slavit zaslouženou výhru 8:2.

I přes porážku je nutno ocenit výkon rožnovských hráčů a to především snahu poprat se o výsledek až do poslední vteřiny utkání. V jejich snažení jim jistě pomohlo i pozitviní fandění rodičů.

Další šanci se předvést budou mít naši borci příští týden doma, kde hostíme další silný tým - HC Oceláři Třinec.

Hodně štěstí! OM