6. kolo | Neděle 02.02.2014

HC Orlová - HC Černí vlci Rožnov

Góly za Rožnov:

(33) Radek Miklas 1 (12 m.)

(44) Michael Gabko 1 (45 m.)

HC Orlová:

HC Černí vlci Rožnov: HC Rožnov p/R.: B: Vohlídka Adam H: Gaja Matouš; Miklas Radek; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Dan; Gabko Michael; Marek Tomáš; Jež Benjamin; Žemla Daniel; Vašenka Jiří

V šestém kole KLP se naši hráči 4.třídy představili na ledě Orlové.

Poprvé v sezóně jsme nastupovali v roli mírného favorita, vždyť Orlová je momentálně posledním týmem tabulky, utkání se však od úvodu vyvíjelo v neprospěch rožnovských hokejistů. Naši čtvrťáci začali nesoustředěně, vlažně a vyráběli překvapivě mnoho chyb. Jednu z nich domácí využili ve čtvrté minutě. Bohužel naše nevýrazná hra pokračovala a nedůslednou obranu dokázali hráči Orlové znovu ztrestat, tentokráte v sedmé minutě, kdy po několika dorážkách skončil puk v naší síti.  Od tohoto okamžiku konečně začali hrát i rožnovští. Naši borci více bruslili a napadali soupeřovu rozehrávku, dostávali jej pod tlak a vytvářeli si šance. Nicméně všechny naše střelecké pokusy dokázal zastavit výborně chytající brankář soupeře. V závěru třetiny byl však orlovský brankář nucen kapitulovat, když krásnou individuální akci zakončil tradiční rožnovský střelec Radek Miklas a upravil výsledek první třetiny na 2:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupili mladí černí vlci s ambicemi vývoj utkání otočit, zvýšili tempo, vrhali se do útočných akcí, bohužel jejich snaha žádnou vstřelenou branku nepřinesla. Naopak soupeř hrozil z nebezpečných brejků, ktreré naše obrana likvidovala jen s velkými obtížemi. Soupeř se neprosadil jen díky pozornému Adamovi Vohlídkovi v naší bráně. Herní převaha ve druhé třetině nám přinesla i možnost dvou trestných střílení, ty však zůstaly neproměněny. Slibně vypadal především nájezd Matouše Gaji, krerému se podařilo skvěle chytajícího orlovského gólmana překonat, jeho střelu však zastavilo břevno domácí branky. Prostřední část hry tedy skončila smírně 0:0.

Naši čtvrťáci vstoupili do třetí třetiny s odhodláním výsledek otočit a vsadili vše na útok, bohužel nám dnes nebylo přáno a hned z prvního protiútoku (a dalším selhání v obraně) skóroval soupeř. Od té chvíle se obraz hry neměnil, naši hráči tvořili hru, dostávali se do šancí, ale v jejich zakončení selhávali. Naše snaha zabojovat a s výsledkem něco udělat bohužel končila i fauly a následnými trestnými střileními. Když ve 43. minutě jedno z nich domácí hráč proměnil bylo jasné, že je zle. Aby toho nebylo málo, hned z následující rozehrávky Orlová udeřila znovu a bylo po zápase. Skóre utkání se pak měnilo již jen jednou, když v  poslední minutě po krásném úniku na gólmana domácích vyzrál Míša Gabko. Dnešní zápas tak skončil naší prohrou 2:5.

Těžko zápas hodnotit, šancí si naši hoši vytvořili spoustu, problémem se však ukázala koncovka. Naopak střeleckou efektivitu nám předvedl soupeř (nutno dodat i díky kiksům v naší obraně). Určitě svou roli sehrál i fakt, že na to abychom odehráli zápas na velké hřiště pouze v deseti hráčích zatím asi ještě nemáme... Nezbývá než se z chyb poučit a třeba již v příštím utkání, tentokráte v sobotu 8.2. na domácím ledě předvést zlepšený výkon a snad i uhrát nějaký bod s Havířovem.

OM