6. kolo | Neděle 05.10.2014

HC Vítkovice Steel - HC Černí vlci Rožnov

Góly HC Černí Vlci:

4 min - h.č.14 Bonk Oliver

52 min - h.č.14 Bonk Oliver (A: Miklas Radek)

54 min - h.č.15 Janoš Vojtěch

HC Vítkovice Steel:

HC Černí vlci Rožnov: B: Raška Jakub; Vohlídka Adam H: Miklas Radek; Zahradník Tomáš; Gaja Matouš; Basel Antonín; Žemla Daniel; Bonk Oliver; Janoš Vojtěch; Kelnar Petr; Kriegler Filip; Páleníček Adam; Kaufman Andreas

Šesté kolo ligy mladších žáků MSK odehráli mladí Černí Vlci na ledě HC Vítkovice Steel.

Zápas se soupeřem zvučného jména sliboval nevšední podívanou, což potvrzovaly už první minuty střetnutí. Oba týmy hrály velmi ofenzivně a překvapivě to byli naši borci, kteří si vytvářeli první velké šance. Z úvodního gólu se Černí Vlci po zásluze radovali již ve čtvrté minutě, kdy se individuálně prosadil Oliver Bonk. Naše radost však neměla dlouhé trvání. To co následovalo za pár okamžiků při útočném pokusu domácích nemá obdoby. Vítkovický útok zakončený střelou do oblasti levého růžku naší branky zlikvidoval perfektním zákrokem Kuba Raška do lapačky. Rozhodčí prerušil hru a ze své pozice na modré čáře přijel k brance hostů a začal signalizovat vstřelenou branku, přestože puk zůstal celou dobu v rukavici našeho gólmana. Bohužel to nebylo jediné překvapivé posuzování herních situací v tomto zápase...I přes několik velkých šancí na obou stranách další gól v této třetině nepadl.

Také druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu, bohužel o gól se postarali domácí, když ve 24. minutě skórovali po pěkné kombinační akci. Napínavý souboj pokračoval až do 35.minuty, kdy vítkovičtí  dokázali využít i přesilovou hru. Hra se začala postupně vyostřovat. Po jednom z četných faulů domácích jsme ve 39.minutě získali výhodu přesilovky také my. Bohužel dopadla jinak než bychom si představovali, protože se hráčům Vítkovic podařilo skórovat i při vlastní početní nevýhodě. Do konce třetiny se našim borcům již odpovědět nepodařilo, druhá část hry tak vyzněla výrazně pro domácí - a to 3:0.

Naši borci však tento zápas nevzdávali a do třetí třetiny vstoupili s odhodláním se o výsledek poprat. Nutno říci že jsme v této části byli lepším týmem. Bohužel se brána domácích zdála být na dlouhou dobu téměř zakletá. Radovat jsme se mohli až v 52.minutě, když střelecký pokus Radka Miklase doklepl za záda vítkovického brankáře Oliver Bonk. Dvě minuty na to se perfekním zakončením brejkové situace blýskl Vojta Janoš. Zvýšená nervozita domácích se následně začala projevovat přitvrzením hry, které však zůstávalo nepotrestáno. Dokonce ani nabídnutá přesilovka v poslední minutě utkání už další gól hostů nepřinesla.Zápas tak skončil v poměru 4:3 pro domácí.

Těžko toto utkání hodnotit, mladí Černí Vlci si zasloužili minimálně bod za remízu, i tak nezbývá než poděkovat za výborný výkon a aktivní hru až do samého závěru utkání.

Třeba se budeme z výhry radovat už další neděli, kdy k nám přijedou borci z Poruby.

Hodně štěstí!

OM