HK Nový Jičín - HC Černí Vlci 1:7

Branky za HC Černí Vlci: 2x Stáňa, Bednařík, Miklas, Vašenka, Kojda, Kelnar

Asistence: 4x Miklas, Němec, Kelnar, Valášek

Diváci: 35

HK Nový Jičín: Hřívová (b), Fojtík, Žídek, Martinec, Fabík, Palacký R., Jakubů, Schmidt, Kysučan, Palacký O., Holáň, Juříček, Ďurkač, Skácel, Opálka

HC Černí vlci Rožnov: Bartošák (b), Bednařík, Moll (o), Stáňa, Němec, Miklas, Drastík, Valášek, Kyselý (o), Jurek, Kojda, Kelnar, Vašenka (o), Bonk (o)

Naši sice nenastoupili v plné sestavě roč. 2003, ale vybraní náhradníci z kategorie ročníků 2004 a 2005, Ráďa Miklas, Peťa Kelnar a Bonky byly plnohodnotnými náhradníky. Jičín posílil svou sestavu oproti lednovému zápasu o dva hráče-1x2003 a 1x2002.

1.Třetina - od začátku utkání bylo patrné, kdo má více ze hry. Ne že by si Jičín neuměl vytvořit šance, ale i když byl soupeř na ledě domácí, naši kluci je tentokrát nenechali hrát jejich hru a rozhodli se, že si chcou domů dovézt plný počet bodů. Nastoupili jsme opravdu velmi dobře a po dobře rozehraném buly ze strany Davida Valáška se puk dostal k Maxovi a ten střílí v polovině 3. minuty naši první branku. Soupeř se následně dostal za naší modrou a chvíli nás dostal pod tlak. Ten se však po vybojovaném kotouči změnil v náš rychlý protiútok ale gol z toho v tuto chvíli ještě nebyl. Zůstáváme u soupeře a v polovině 6. minuty dostává bedna ideální přihrávku od Peti Kelnara a...vedeme 2:0. Soupeř chce samozřejmě výsledek za každou cenu otočit, dělá pro to maximum a v 9. minutě jedou modří na Daryse v přečíslení 2-0, jenže bez úspěchu. O minutu později je zase vidět příkladná spolupráce centra a levého křídla naší 1.lajny před brankou soupeře, nicméně o co krásněji Bedna našel Peťu, o to méně úspěné už bylo zakončení. Škoda. Následuje 8 minut víceméně pod taktovkou černých vlků, kdy se ze hry dostáváme do samostatného nájezdu, dostáváme šanci dorážet před brankou i dávat gol z pěkných přihrávek, ale pokaždé bez golového zakončení. A protože soupeř je nažhavený na každé naše zaváhání, pohotově chytá v poslední minutě první části rozehrávku našeho beka, ale tu zahazuje a zahazuje tak i příležitost vstřelit kontaktní branku a navíc nás poslat s golem do šatny.

2.Třetina - hned z prvního buly jsme jeli v přečíslení 2-1, Štěpán ale místo střely nahrává a Bedýnka už jeho nahrávku nezpracoval. O dvě minuty později si pěknou pozici před jičínskou brankou našel Jeník Stáňa. Všiml si toho i Danek Němec a přihrává mu puk, jenže tentokrát to Jendovi ještě nevyšlo a nedal. Máme sice celou dobu převahu ale v 5.minutě vidíme podobný výjev jako v první třetině a to když náš bek ve středním pásmu ochotně nahrává na hůl soupeře, který je na takovou šanci více než dobře připravený a v okamžiku jedou na Daryse v kombinaci 3-0 a to už se dá velmi těžko ustát. Takže skore je 1:2 a vypadá to, že si ještě máknem. Následující buly ve středu hřiště vyhráváme, zatahujeme do třetiny soupeře, pár přihrávek, pak střela na bránu a Jenda je zase na svém místě a tentokrát už slečně Hřívové nedává šanci, vedeme 3:1. V 8.minutě se do rychlého breaku dostává Bedna, jede sám na soupeřovu branku, ale trefuje jen soupeřova brankáře. O dvě minuty se dostáváme do přečíslení 2-1 v podání Danka Němce a Rádi Miklase. Pěkná klička k bráně od našeho centra, nahrávka dobře postavenému křídlu a Radek Miklas zvyšuje na 4:1. Soupeř se nechce vzdát a po chvíli jede na naši bránu v počtu 2-1, ale Darys spolehlivě likviduje. Pokračujeme v útočných kombinacích a Štěpán se opět dostává do breaku, skvěle vykličkuje oba beky, ale jen orazítkuje tyčku soupeřovy brány na důkaz, že jel ve 12.minutě kolem. Do 16. minuty se místo brankových sítí pohnuly jen vrátka obou trestných lavic. 18. minuta opět přeje Jeníkovi, ten si nachází krásný prostor u levé tyčky, Radek Miklas nachází mezi hráči uličku, posílá jeníkovi a ten levou zadní a s prstem v nose dává do prázdné kasy. Do konce třetiny pak ještě dvakrát pukem zazvoníme na ocelovou kulatinu konstrukce soupeřovy pranky, ale druhou část tak končíme za celkového stavu 5:1 pro nás.

3. třetina - do osmé minuty to bylo opět víceméně v režii našich kluků a to i díky naší 6. brance Peti Kelnara z důrazu v páté minutě hry. Pak ale dáváme soupeři ještě malou naději a to v podobě dvou faulů, z nichž jeden pan Havlík pokutuje trestným nájezdem. Nervozní soupeř ale míjí branku a Darys kontroluje puk jen otočením hlavy. Bez inkasovaného golu zvládáme do 10 minuty i oslabení  no a v11. minutě se náš levý bek rozhodne prověřit svoje střelecké schopnosti, popojede si od modré směrem na Sašu a prostřeluje zahuštěný prostor mezi ním a brankovištěm a dává góla "par excellence". V poslední minutě zápasu má protivník ještě příležitost snížit, když jedou 2-1 na našeho obránce a pak už jen 2-0 na Daryse, ale ten vystihuje úmysly novojičínských útočníků a posílá je do šatny s konečným výsledkem 1:7 z pohledu domácích.

-mm-

# hráči v poli P G A B + - +/- TM
99 Bednařík David U 1 0 1 0 0 0 0
20 Drastík Adam U 0 0 0 0 0 0 0