JUNIOŘI V PÁTEK ZVLÁDLI NÁPOR POLSKÉHO VÝBĚRU U18

29.09.2020 | Marek Moll

S výborným výkonem polského výběru U18 měla juniorka na domácím hřišti spoustu práce, nakonec ale v těžké písemce obstála s plným počtem bodů

Hosté už od začátku nasadili ostré tempo a žádný puk pro ně nebyl ztracený. Naši ale (na rozdíl od prvního zápasu s Orlovou) ihned zareagovali a nastavenému rytmu zápasu se dokázali přizpůsobit. Polská 18 tím možná byla lehce zaskočena a tak v oboustranné snaze vstřelit úvodní branku jsme byli úspěšnější my, když se po asistenci Martina Dořičáka a Filipa Fojtíka střelou od modré prosadil obránce Radek Mituchovič. 0:1. Soupeř dál hrál útočný hokej s důrazným napadáním našich borců a tlak byl velmi dobře znát. Do karet jim hrála i skoro dvouminutová přesilovka 5 na 3, kterou jsme ovšem poctivě ubránili, taky díky vynikajícím zákrokům Tomáše Krni. Půl minuty po jejím skončení jsme pro změnu hráli v přečíslení 5 na 4 my, ale ani našim se skórovat nepodařilo. Do konce první třetiny už pak branka nepadla.
Úvod druhé části se vskutku vydařil. Po vhození buly se puk dostal na čepel Radka Mituchoviče, ten pohotově nahrál Filipovi Fojtíkovi, který dál posunul na Maroše Kryščaka a ten se už nemýlil. 0:2. O dvě minuty později jsme ale zapomněli na Mence, který sám před naší brankou dostal naservírováno od Wybirala a Mackowskiho a pohotovou kličkou zasunul puk za Tomášova záda. 1:2. Vyrovnaná partie pokračovala i dále, my jsme se snažili opět odskočit na dvoubrankový náskok zatímco polský výběr se urputně snažil vyrovnat. To se jim nakonec v přesilové hře na začátku 38. minuty povedlo a po asistenci Musiola vyrovnávací branku „nějak záhadně“ propasíroval za brankovou čáru Karasinski, který tak vysvobodil Christiana z trestné lavice a uzavřel výsledek po druhé třetině na 2:2.
Bylo jasné, že v poslední části hry to bude kdo z koho a jeden tým bude čekat na sebemenší chybu druhého. Poláci se dočkali už po dvou minutách, kdy jsme je poslali do přesilovky 5 na 4 díky příliš velkému počtu hráčů na ledě. Tu jsme díky zodpovědnému přístupu přestáli a navíc se za další 2 minuty po skvělém průjezdu a střele Maroše Kryščaka podařilo Jendovi Stáňovi z dorážky zvýšit na 2:3. Radost ale trvala necelých 6 minut. Opět jsme na konci 50. minuty vystřídali se 6ti hráči na ledě (vedoucí družstva u vrátek by si to měl lépe hlídat) a opět tak poslali hosty do přesilovky. Tu jsme sice znovu přestáli bez branky, ale už za deset vteřin se polská 18ka radovala z dalšího vyrovnání. Po solo průjezdu našim obranným pásmem se o to už ve vlastním oslabení zasloužil Mackowski. 3:3. O nervy bylo, že se nám ani v probíhající ani v následující přesilovce (přes minutu dokonce 5 na 3) nepodařilo vsítit ale trenér i kluci zachovali chladnou hlavu a dvě a pul minuty před koncem zápasu si parádní soličko v našem útočném pásmu a blafáček před polskou kasou střihnul Rene Siner a zvýšil na 3:4. Polskému výběru už nepomohla ani závěrečná minutová powerplay a tak se naši borci mohli konečně radovat z čisté výhry za 3 body.
Foto z utkání najdete zde.

Sestava domácích (mělo se hrát v PL):
20 GROBELKIEWICZ Tomasz GK, 25 POLAK Oskar GK, 2 ZAJAC Wojciech F, 5 SPYRKA Bartlomiej F, 7 MOS Karol F, 8 GURZYNSKI Szymon F, 9 MUSIOL Jakub F, 11 KARASINSKI Arkadiusz F, 12 LUKAWSKI Kacper D, 13 WILK Jakub D, 16 MENC Aleks F, 17 WYBIRAL Pawel F, 18 PAWLIK Pawel D, 21 KASPRZYK Dominik C F, 22 STEPIEN Jan A D, 24 MACKOWSKI Szymon A F

Sestava hostů:
1 KRŇA Tomáš GK, 2 KANTOR Lukáš GK, 4 HEP Christian D, 5 FOJTÁŠEK Michal C D, 6 STÁŇA Jan F, 7 RYBÁR Samuel F, 8 KOPŘIVA Patrik F, 9 SINER René F, 10 NĚMEC David D, 11 ŠIMIČEK Patrik D, 12 SLEZÁK Mark A F, 13 SINER Erik D, 14 MITUCHOVIČ Radek D, 15 DOŘIČÁK Martin F, 16 FOJTÍK Filip F, 17 KRIŠČÁK Maroš F, 18 MOLL Filip D, 19 VALÁŠEK David F, 20 LYČKA Dominik A F