19. kolo | Sobota 17.01.2015 | ZS Rožnov

HC Rožnov - HK Krnov

5:4 sn

1:1,3:0,0:3,P 0:0,SN1:0

Branky: 9:27 Lukáš Duda (Martin Kroupa) 31:50 Filip Vyvijal (Miroslav Mikel, Tomáš Holý), 32:13 Yaroslav Ukhin TS, 34:45 Martin Kroupa (Martin Vaculín, Yaroslav Ukhin), 65:00 Yaroslav Ukhin TS

Vyloučení: 7:11

Diváci: 120 (5 z Krnova - respekt)

HC Rožnov: Mizera (Hnilica) Švrček Ji - Bambuch, Švrček Ja - Minarčík, J. Sýs - M. Mikel, Švajda - Holý - Vyvijal, Ukhin - Vaculín - Kroupa, Prycl - Duda - Babiš Skopal - Krátký.

HK Krnov:

Po osmi porážkách v řadě zaznamenal Rožnov vítězství a dostal se v tabulce zpět na čtvrté místo. Utkání se muselo líbit a fanoušci konečně vytvořili domácí prostředí, což nebývalo v Rožnově zvykem. Začátek byl přitom tragický, hned ve 12. sekundě hry přišla jednoduchá akce Krnova, zavezený od mantinelu a zpoza branky přihrávka mezi kruhy na hráče, který bez přípravy skóroval - 1:0. Rožnovské gól Krnova spíše vyhecoval a nastěhovali se do útočného pásma, z velkého tlaku ale gól nepadl. Spíš naopak Lukáš Mizera měl co dělat, když chytl po vydařené souhře Krnova puk mířící do prázdné branky. Tlak Rožnova sílil a přišlo i zasloužené vyrovnání po důrazné práci Lukáše Dudy v 10. minutě. To domácí ještě více nabudilo, ale bohužel z velkého tlaku gól nepřišel a Krnov udržel remízu až do konce třetiny.
Druhá třetina začala opět tlakem Rožnova, ale paradoxně největší šanci měl Krnov, kdy v přesilovce v 27. minutě netrefil z úhlu útočník hostí prázdnou branku. "Nedáš -> dostaneš" platilo a v 32. minutě v přesilovce 5na3 vstřelil vedoucí gól po rychlé souhře Holý - Mikel - Vyvijal do prázdné brány poslední jmenovaný. Ve stejné přesilovce, ale už 5na4, byl faulovaný při samostatném nájezdu Ukhin. Trestné střílení hostující hráč ze Vsetína s přehledem proměnil střelou mezi betony Krnovského golmana - 3:1. Rychlé góly zanechaly na Krnovu psychickou deku a množily se další šance, o dvě minuty později výborně hrající útok Ukhin-Vaculín-Kroupa výborně zakombinoval a Martin Kroupa po přihrávce Vaculína zvýšil na 4:1. Druhá třetina byla plně v režii domácích a jen škoda, že nepřišly i další góly.
Třetí třetina byla bohužel o něčem jiném. Krnov vstoupil agresivně a najednou ho bylo plné hřiště, domácí nezachytávali útočníky hostů ve středním pásmu a přicházely šance Krnova. Ve 44. minutě po tečované střele od modré snížili hosté na 4:2 o dvě minuty později v přesilovce po dorážce už bylo skóre 4:3.  O další minutu později se prosmýskl hráč hostí mezi našimi obránci a mířil osamocen na Mizeru, který v brankovišti upadl - naštěstí pro něj se svalil na správnou stranu a lapačkou zneškodnil střelu mířící do prázdné brány. V tuto chvíli se domácí nemohli dostat se sevření soupeře, předváděná hra připomínala hru z posledních několika zápasů. Šancí Krnova přibývalo a výhru za tři body jsme žel neubránili. V čase 56:43 využil Krnov přesilovku a zápas srovnal na 4:4. Poslední 4 minuty nabídly ještě na obou stranách po dvou šancích, avšak bez úspěchu a tak se šlo do prodloužení. V něm nás Krnovští zasypali 12 střelama (z toho 9 za 2,5 minuty) oproti naší jediné a mohli jsme děkovat štěstěně i Mizovi, že zápas neskončil prohrou v prodloužení.

Na řadu přišly samostatné nájezdy, první jel krnov, ale Lukáš Mizera střelu chytil. Na druhé střele bekhandem pod víko zavěsil Martin Kroupa, při druhém Krnovském nájezdu Rožnovský golman včas klekl a chytil střelu po ledě. Rozhodl už náš druhý nájezd, kdy Yaroslav Ukhin proměnil i svůj druhý nájezd v zápase. Pěkně naznačil kličku do beckhandu a potom neskutečně rychle změnil směr a puk v pohodě uklidil do prázdné brány za bezmocného golmana hostí, který možná ještě teď leží vykoupaný u své levé tyčky. Vítězství po nájezdech 5:4.

Hvězda utkání: Yaroslav Ukhin, Martin Kroupa, Lukáš Mizera

Tým si opět šáhl na vítězství, první dvě třetiny byly famózní a ukázaly velký hlad po vítězství a po delší době konsolidovaný výkon. Bohužel výpadek a málo aktivní hra ve třetí třetině stála vítězství za 3 body. Nájezdy- to byla nádhera, už si ani nepamatuji, kdy se v prodloužení/na nájezdy vyhrálo.

Příští týden se zajíždí na led silné Orlové a pak 4 x doma po sobě!!!