3. kolo | Neděle 04.10.2015 | ZS Šternberk

TJ HC Šternberk - HC Rožnov

4:5 sn

Branky za Rožnov : 1. Růčka,(Vaculín,Slovák), 8. Vyvijal,(Valentík, Kroupa), 38. Slovák, (Ručka,Vyvijal), 57. Martyčák J, (Slovák, Martyčák.T) sn Kroupa.

Vyloučení: 10:9 navíc Šte. 10min

TJ HC Šternberk:

HC Rožnov: Dohnálek, (Mizera), Růčka,Švrček Ja., Valentík, Švrcek Ji., - Martyčák J., Martyčák T., Slovák – Vyvijal,Kroupa,Holý, - Vaculín,Švajda. Trenér Škumát, Martyčák M.

Rožnov odcestoval do Šternberka v oslabené sestavě kdy kvůli zranění nebo zaměstnání nenastoupilo 8 hráčů.

Přesto  úvod utkání hosté zvládli skvěle, když po osmi minutách vedli 2:0 brankami Růčky a Vyvijala. Po dobré hře ale přišlo uspokojení a zasloužený trest když v 13 a14 minutě domácí srovnali a měli do konce třetiny víc ze hry.

Druhá třetina byla křeč hostů v koncovce a domácí odskočili už na hrozivých 4:2. Mrzet mohlo rožnováky i nevyužití už druhé přesilovky 5na3. Kontaktní branku se podařilo vstřelit Slovákem až v 38 minutě a tak se hosté dostali opět do hry.

Třetí třetina probíhala už v režiji hostů když k bojovnosti přidali důraz a střelbu srovnání viselo na vlásku. Jenže domácí brankář Binar dlouho odolával a kapituloval až po střele dvě minuty před koncem od pravého hrazení Jakuba Martyčáka, kdy výborně clonil Jirka Slovák a myslím že tam byla i jeho teč, ale v zápisu je uveden střelec Martyčák. V samém závěru měli hosté ještě šanci na vítězství, ale proti byl opět domácí brankář. Utkání tak dospělo až do nájezdů.

Jako první proměnil nájezd Tomáš Martyčák, domácí neproměnili ani jeden a když Martin Kropa proměnil tak bylo rozhodnuto, že hosté si odvážejí ze Šternberka dva body.

Takže v sobotu doma na Krnov

Ohlasy

Komentář Miroslav Martyčák: Věděli jsme, že utkání nebude vůbec lehké. Šternberk disponuje několika hráči, kteří v nedávné době hráli ještě druhou ligu. My jsme zvládli začátek, ale pak jsme trochu vypadli ze hry a soupeř toho dokázal zkušeně využít. Musím kluky ale pochválit že bojovali až do konce a body si určitě zaslouží.