3. kolo | Sobota 19.09.2015

HK Šumperk -

Branky a asistence HC Černí Vlci:

6 m. - Janoš (Miklas)

14 m. - Tobola (Maňásek, Kelnar)

27 m. - Janoš (Miklas)

29 m. - Maňásek (Stodůlka)

49 m. - Janoš

HK Šumperk:

: B: Raška, od 30min. Vohlídka, H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Zahradník, Berka

K zápasu 3. kola LMŽ"C" MSK jsme tentokráte zavítali až do Šumperka. Po předchozích dvou ne úplně zvládnutých zápasech jsme tentokrát doufali v lepší hru i výsledek našich borců, i když domácí tým byl přeci jenom pokládán za mírného favorita.

Naši borci vstoupili do zápasu s velkým odhodláním a i když domácí potrestali hned první chybičku v naší obraně, svým nasazením si vytvářeli šance také Černí Vlci. Aktivita našich borců nakonec přinesla i gólový úspěch, když po důrazu Radka Miklase v brankovišti uklidil puk do sítě Vojta Janoš. Hra byla od této chvíle poměrně vyrovnaná a gólové příležitosti si vytvářely oba týmy. V 11. minutě znovu skóroval kapitán domácích po samostatné akci. Naši borci však dokázali srovnat  už ve 14. minutě, když využili přesilovku. Konkrétně puk po přihrávkách Peti Kelnara a Vaška Maňáska vsítil do branky Šumperka Tomáš Tobola. Do konce třetiny se stav nezměnil a tak skončila nerozhodně - 2:2.

Druhá třetina se musela fanouškům hostů líbit. Kluci bruslili, plnili si obranné úkoly a vytvářeli si spoustu šancí, ty však zůstávaly neproměněny. Opět se nám ale podařilo prosadit při přesilovce - prudkou přihrávku přímo z buly od Radka Miklase uklidil do brány pohotovou střelou Vojta Janoš. Už za dvě minuty se navíc prosadily naše letošní posily, když po nahrávce od Lukáše Stodůlky překonal brankáře domácích Vašek Maňásek. V této fázi hry jsme skutečně diktovali tempo, jen škoda že naše střelecká úspěšnost nebyla o něco větší. Nutno pochválit i výkon Kuby Rašky který nás podržel při občasných chybičkách v obraně. Po druhé části byl výsledek slibný - 2:4 z pohledu domácích!

Třetí část začala ve stejném duchu jako ta předchozí. Naši borci byli aktivní a měli více ze hry. Když navíc ve 49.minutě gólově zakončil samostatnou akci Vojta Janoš kdekdo již myslel na první letošní body. Jak však ukázaly následující minuty, byl to obrovský omyl! Hosté v příští minutě využili přesilovku a hned nato ujel naší obraně kapitán domacích a snížil na rozdíl jediné branky. Bohužel navlas stejný únik předvedl i o čtyři minuty později a to byla rána ze které jsme se již nezvládli oklepat... Adam Vohlídka sice bránil naši bránu ze všech sil, ale přesto nakonec musel vytahovat puk ze sítě i v 57.minute po dalším brejku domácích. Bohužel, po nezvládnuté třetí části jsme zůstali opět bez bodu.

Nicméně, zlepšující se hra našich borců slibuje, že nějaký bodík by mohl přinést již příští víkend, tak držme palce!

O.M.