5. kolo | Pondělí 28.09.2015

- HC AZ Havířov 2010

Branky a asistence HC Černí Vlci:

4 m. - Janoš (Miklas)

7 m. - Maňásek (Miklas)

10 m. - Miklas (Zahradník, Kelnar)

37 m. - Janoš

45 m. - Janoš

48 m. - Tobola (Maňásek)

51 m. - Stodůlka (Miklas, Janoš)

52 m. - Kriegiel

: HC Černí vlci: B: Vohlídka, H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Zahradník, Berka

HC AZ Havířov 2010:

V pondělí 28.9. v utkání 5. kola 6.tříd LMŽ"C" MSK přivítali HC Černí Vlci na kopřivnickém ledě tým AZ Havířov 2010.

Naši borci, povzbuzeni sobotní výhrou ve Frýdku-Místku, si věřili i na havířovské šesťáky. S bodovým ziskem však počítal i soupeř z Havířova a tomu odpovídal také obraz první třetiny. Velmi ofenzivní hru předváděly oba týmy od prvních vteřin a brankáři měli plné ruce i nohy práce.

První gól vstřelili Černí Vlci; ve 4.minutě vybojoval Radek Miklas puk u hrazení v útočné třetině,přesnou přihrávkou našel volného Vojtu Janoše před soupeřovou brankou a ten se v těchto situacích nemýlí. Naše radost však netrvala dlouho, již za minutu soupeř ztrestal naši nedůraznou obranu a vyrovnal. Navíc, krátce nato překonali havířovští útočníci Adama Vohlídku podruhé.

Naši borci odpověděli v minutě sedmé, Radek Miklas našel dlouhým pasem na modré najetého Vaška Maňáska a ten pohotovou střelou brankáře hostů překonal. Stav 2:2 nevydržel dlouho, protože bojovnost obou mužstev vedla k faulům a vyloučením. Hosté využili nabídnutou přesilovku v 8. minutě a vzápětí přidali jěště jednu branku a odskočili na rozdíl dvou gólů. O chvíli později uspěli v početní výhodě také Černí Vlci, když se puk po ose Peťa Kelnar, Tomáš Zahradník dostal k Radkovi Miklasovi a ten jej okamžitě uklidil do odkryté klece. Další gól však naši šesťáci nepřidali, naopak v 17. minutě přidal havířovský útočník prudkou střelou z prostoru mezi kruhy další zásah a uzavřel tak skóre první třetiny na 3:5 z pohledu domácích.

I druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu, hráči však začali hrát zodpovědněji v obraně a příležitosti tak nabízely spíše občasné brejkové situace. Jednu z nich využil Vojta Janoš v 37. minutě, když svou individuální akci zakončil do pravého horního růžku branky hostů. Bohužel stejným způsobem zanedlouho odpoveděl také soupeř a po druhé části si tak havířovští udrželi dvoubrankový náskok.

Naši borci však tento zápas nevzdávali a do třetí třetiny vstoupili s odhodláním se o výsledek poprat. Nutno říci, že jsme v této části byli skutečně lepším týmem a zlepšená hra v obraně neskýtala soupeři  mnoho prostoru, naopak byli to naši hráči, kteří se objevolali ve slibných příležitostech. Ve 45.minutě se perfekním zakončením brejkovu blýskl opět Vojta Janoš. A k radosti fandů domácích přidali Černí Vlci další gól ve 48.minutě, když střelecký pokus Vaška Maňáska doklepl za záda havířovského brankáře Tomáš Tobola. Tři minuty nato předvedl perfektní kombinaci první útok, po přihrávkách Radka Miklase a Vojty Janoše překonal brankáře hostí také Lukáš Stodůlka. A když v následující akci prostřelil havířovského gólmana i Filip Kriegler, byl herní obrat dokonán! I díky zodpovědné obranné hře a pozornému brankáři domácích soupeř již nedokázal odpovedět... A tak si mladí Černí Vlci díky výbornému výkonu v poslední třetině vybojovali výhru v poměru 8:6.

Gratulujeme a těšíme se na další hrací kolo, kdy nás čeká další těžký soupeř - HC RT Torax Poruba.

Hodně štěstí! OM