7. kolo | Sobota 10.10.2015

- HC Oceláři Třinec

Branky a asistence HC Černí Vlci:

1 m. - Janoš

13 m. - Janoš

22 m. - Janoš (Tobola)

48 m. - Zahradník (Maňásek)

60 m. - Miklas

: B: Vohlídka, H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Zahradník, Berka

HC Oceláři Třinec:

Tuto neděli v utkání 7. kola 6.tříd LMŽ"C" MSK přivítali HC Černí Vlci na rožnovském ledě tým HC Oceláři Třinec.

Naši borci, kteří bodovali v předchozích třech zápasech, chtěli tento trend udržet a na soupeře "vlítli" už od úvodního hvizdu. Díky hezké individuální akci Vojty Janoše totiž gólman hostů musel vytahovat puk z branky už po 35 vteřinách! Naše hráče brzké vedení povzbudilo a svůj tlak nadále stupňovali. Následné šance jsme však nevyužili, naopak, na začátku deváté minuty po faulu jsme obdrželi menší trest. Hráči Třince přesilovku sehráli bohužel pro nás výtečně a podařilo se jim vyrovnat. Od této chvíle se hra vyrovnala a měli jsme možnost sledovat napínavé utkání se spoustou šancí na obou stranách. Ve třinácté minutě opět Vojta Janoš převedl, že brejkové situace jsou jeho silná parketa a po rychlém úniku znovu vrátil domácím jednobrankové vedení. K další změně stavu došlo v minutě osmnácté. Jen pár vteřin poté co jsme ubránili přesilovku a náš tým hrál v plném počtu, se soupeř prosadil důrazem před naší bránou a vyrovnání na 2:2 nedokázal zabránit ani výborně chytající Adam Vohlídka. Aby toho nebylo málo, za malou chvíli šli hosté do vedení, když přečíslení naší obrany zakončili přesnou střelou do brány černých vlků. První třetina tedy skončila 2:3 z pohledu domácích.

I v druhé části naši šesťáci začali náporem, což vedlo k vyrovnání na 3:3. Po prudké střele Tomáše Toboly totiž brankář hostí pouze vyrazil puk před sebe a Vojta Janoš jej pohotově doklepl do sítě. Naši borci začali mít více ze hry a naše příležitosti přibývaly. Ve 27.minutě naši šesťáci znovu zvrátili vedení na svou stranu. Opět se prosadili důrazem před brankou soupeře, když zblokovanou střelu od Vaška Maňáska dorazil do brány Tomáš Zahradník. I přes možství dalších šancí už další gól nepadl a tak byl stav po druhé třetině 4:3.

Třetí třetinu začali tlakem tentokrát třinečtí hráči, naši borci ale pozorně bránili, dokázali tomuto tlaku odolat a postupně hru vyrovnat. Měli jsme možnost vidět množství šancí a horkých chvil před oběma gólmany, nicméně stav utkání zůstával nezměněn až do poslední minuty. V té si hosté zkusili "power play". Risk se jim však nevyplatil, když v rohu kluziště našeho útočného pásma Radek Miklas vybojoval puk a svým "padáčkem" do opuštěné klece definitivně potvrdil výhru domácích v poměru 5:3.

Výborný zápas, hoši děkujem!

OM