8. kolo | Sobota 17.10.2015

- HC Slezan Opava

Branky a asistence HC Černí Vlci:

18 m. - Janoš

41 m. - Tobola (Janoš)

57 m. - Tobola (Stodůlka)

: B: Vohlídka, H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Berka

HC Slezan Opava:

V sobotu 17.10. v utkání 8. kola 6.tříd LMŽ"C" MSK přivítali HC Černí Vlci na rožnovskémém ledě tým HC Slezan Opava.

Domácí borci, kteří bodovali v přechozích čtyřech utkáních v řadě, chtěli uspět i v tomto duelu s aktuálně druhým týmem soutěže. Byli to ale favorizovaní opavští hráči kteří začali náporem už od prvních vteřin utkání. Jejich důrazná hra však přinesla pouze malý trest za útočný faul... Černí Vlci bohužel nabízenou výhodu nevyužili a sotva se počet hráčů na ledě vyrovnal, bylo opět více živo před brankou domácích. Na začátku sedmé minuty se již opavští prosadili i gólově, když po rychlé kombinaci prostřelili jinak pozorného Adama Vohlídku. I naši borci s vytvářeli šance ke skórování , chyběla však větší přesnost a důraz v zakončení. Ten naopak nechyběl soupeři, který v 15. minutě ztrestal naši nedůslednou obranu a po několika dorážkách dostal puk do naší sítě podruhé. Naši borci naštěstí dokázali odpovědět záhy, když po rychlém brejku rozvlnil síť hostů  Vojta Janoš a protože další branka už nepadla, skončila první třetina poměrem 1:2 z pohledu domácích.

I druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu, hra se však více vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Nebezpečnější však byli hosté, kteří ve 23. minutě svým důrazem v brankovišti donutili Adama Vohlídku kapitulovat potřetí. Minutu nato dostali domácí výhodu přesilové hry, nejen že ji naši šesťáci nevyužili, ale soupeř dokázat přidat čtvrtou branku z rychlého brejku! A když po dvou minutách hosté opět uplatnili důraz před brankou domácích, zvýšili již na hrozivých 1:5!

Naši borci však tento zápas nevzdávali a do třetí třetiny vstoupili s odhodláním se o výsledek ještě poprat. Černí Vlci totiž snížili již ve 41.minutě, když střelecký pokus Vojty Janoše doklepl za záda brankáře hostů téměř kulečníkovým „štouchem“ Tomáš Tobola.  Tlak domácích pokračoval a naši borci s vytvářeli spoustu slibných příležitostí. Bohužel efektivita v zakončení byla slabá. Navíc po jedné z mála šancí v zavěrečné části přidali hosté ještě šestý gól a definitivně stvrdili výhru v tomto zápase. Ve 46.minutě alespoň potěšil fanoušky domácích ještě jednou Tomáš Tobola, když po přihrávce od Lukáše Stodůlky pohotovou střelou k pravé tyčce snížil na konečných 3:6.

I přes prohru musíme ocenit především velkou bojovnost mladých černých vlků a doufáme že na velmi dobrou třetí třetinu zápasu naváží v příštím utkání, kdy nás čeká další těžký soupeř - HC Vítkovice Steel.

Hodně štěstí! OM