10. kolo | Sobota 31.10.2015

- HK Šumperk

Branky a asistence HC Černí Vlci:

6 m. - Janoš (Miklas)

37 m. - Janoš (Žemla)

51 m. - Stodůlka (Janoš)

57 m. - Stodůlka (Tobola)

: B: Raška, Vohlídka, H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Žemla, Berka

HK Šumperk:

V zápase 10. kola LMŽ"C" MSK hostili naši šesťáci tentokráte tým Šumperka na kopřivnickém ledě. Všichni jsme si pamatovali těsnou prohru v prvním letošním zápase s tímto soupeřem a všeobecně se očekával tentokráte lepší výkon i výsledek našich borců.

Nicméně soupeř zahájil utkání velkým tlakem a první minuty měl více ze hry, ne náhodou tak rozesmutnil fanoušky mladých černých vlků prvním gólem již po necelých třech minutách. Tlak soupeře pokračoval a mohlo být ještě hůře, když jsme na konci 6.minuty šli po menším trestu do oslabení. Naši borci ale oslabení zvládli skvěle, a navíc poté co Radek Miklas vybojoval puk, poslal přesnou přihrávkou Vojtu Janoše do rychlého brejku. Vojta se bleskurychle vřítil do brankoviště hostů a střelou pod víko nedal gólmanovi Šumperka šanci. Po vyrovnání skóre se vyrovnala také hra a šance byly k vidění na obou stranách. Bohužel v tuto třetinu skórovali už jen hosté když přidali druhou branku na začátku 17.minuty při další přesilové hře.

Druhá třetina pokračovala v obdobném trendu, šance jsme mohli vidět před oběma bránami, domácí borci měli místy skutečně tutové šance, ty však zůstávaly neproměněny. Úsilí  našich borců nakonec přece jen přinesl i gólový úspěch, když do rychlého protiútoku Vojtu Janoše poslal tentokráte Dan Žemla. Vojta suverénně překonal brankáře soupeře a srovnal na 2:2. Do konce třetiny se stav nezměnil a tak poslední třetina mohla začít opět od nerozhodného stavu...

Třetí část jakoby kopírovala první dějství, Šumperk nás zatlačil a přidal třetí gól ve 43. minutě po důrazu v brankovišti a využil tak další přesilovou hru. Naši borci bohužel obdobnou výhodu nevyužili. Když navíc ve 49.minutě hosté přidali čtvrtou branku mohlo se zdát, že je rozhodnuto... Omyl! Naši šesťáci to ještě nezabalili a hned v následujícím střídání uzavřeli hosty v jejich obranné třetině, střelu Vojty Janoše sice gólman hostů ještě kryl, ale k odraženému puku se dostal Lukáš Stodůlka a pohotově jej uklidil do sítě! Tlak mladých černých vlků gradoval, naše střely však postrádaly přesnost, navíc naše útočné snahy odrývaly okénka v naší obraně. Bohužel toho soupeř využil v 54. minutě a po rychlém brejku zvýšil stav na 3:5 z pohledu domácích. Kluci bojovali dál a tlačili se před bránu a po závaru v 57.minutě vykřesal ještě malou naději Lukáš Stodůlka, když opět dorazil puk za záda brankáře Šumperka po předchozí střele Tomáše Toboly. Naši borci zkusili vyrovnat ještě při záverečné „power play“. Tlak byl obrovský a Radek Miklas skutečně prostřelil šumperského gólmana, branka však nebyla uznána, protože se puk podle sudího dostal do sítě až po uplynutí řádné hrací doby...a tak jsme zůstali opět bez bodu.

Nezbývá než našim borcům popřát hodně štěstí do dalších bojů a především - větší úspěšnost v zakončení J

O.M.