13. kolo | sobota 21.11.2015, 09:00

- HC RT TORAX Poruba

Branky a asistence HC Černí Vlci:

22 m. - Basel (Maňásek)

28 m. - Maňásek (Berka)

30 m. - Žemla (Janoš)

52 m. - Janoš

: B: Raška, Vohlídka, H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Žemla, Berka

HC RT TORAX Poruba:

Dnes naši šesťáci v utkání 13. kolaLMŽ"C" MSK přivítali na kopřivnickém ledě tým HC RT TORAX Poruba.

Domácí borci vědomi si dlouhého bodového půstu vlétli na hosty z Poruby od úvodních vteřin první třetiny. Mladí Černí vlci hráli velmi aktivně dopředu a zároveň i pozorně v obraně. Přestože i hosté měli v první části nějaké šance, byli to domácí, kdo měl více gólových příležitostí. Bohužel jsme branku neviděli, k čemuž přispěli svými povedenými kousky oba gólmani. Nutno zmínit, že v bráně domácích dnes velmi dobrou práci odváděl Kuba Raška.

Náš tlak gradoval v druhé části. Ve 22.minutě jsme dokonale uzavřeli soupeře v jeho obranném pásmu, po několika neúspěšných střeleckých pokusech nahrál Vašek Maňásek puk na obránce a Tonda Basel pohotovou přízemní střelou překvapil (nejen) gólmana hostů, který musel poprvé vytahovat puk z brány. Ofenzivní aktivita domácích pokračovala, ale naše střelecká úspěšnost byla už tradičně nízká. Nakonec jsme se přeci jen prosadili v 28. minutě, když se po závaru před brankou Poruby gólově prosadil Vašek Maňásek po přihrávce od Ríši Berky. Už o dvě minuty později bylo ještě veseleji - střelecký pokus Vojty Janoše brankář pouze vyrazil, k puku se dostal Dan Žemla a pohotově jej uklidil do porubské klece. Od té chvíle naši borci malinko polevili v koncentraci a hlavně v poctivém plnění obranných úkolů, což využil soupeř ve 33. a 35. minutě, když po dvou rychlých protiútocích dvakrát překonal Adama Vohlídku a stáhl skóre na rozdíl jedné branky. Další gól již nepadl a tak druhá třetina skončila poměrem 3:2 pro domácí.

Ve třetí části se hra přelévala na obě strany, na ledě se přiostřilo a občas docházelo i k nedovoleným zákrokům. V 52. minutě hráli hosté přesilovku, puk ale vypíchl Vojta Janoš, nasadil k rychlému brejku a přidal čtvrtý gólový úspěch domácích! I když po zbytek třetí části oba týmy předváděli velmi ofenzivní hokej, další gól již nepadl. A tak jsme se po uplynutí hrací doby mohli radovat ze zaslouženého vítězství černých vlků.

Všichni kluci dnes odvedli velmi dobrou práci a zaslouží pochvalu. Už se těšíme na další zápas (již ve středu 25.11. v Rožnově proti Frýdku-Mísku).

OM