14. kolo | Sobota 28.11.2015

HC Oceláři Třinec -

Branky a asistence HC Černí Vlci:

8 m. - Tobola

21 m. - Miklas (Janoš)

32 m. - Janoš (Tobola)

49 m. -  Tobola (Miklas)

50 m. - Janoš

HC Oceláři Třinec:

: B: Vohlídka, Raška H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Berka, Žemla, Tobola

V sobotu 28.11. zavítali naši šesťáci k utkání 12. kola LMŽ"C" MSK do Třince.

Tým HC Oceláři Třinec jsme sice v prvním letošním zápase porazili, niméně domácí tým se postaral o dokonalou odvetu. Možná že se z naší strany jednalo o slabou koncentraci na utkání či jsme prostě měli smůlu, v každém případě se zápas neodvíjel podle našich představ. První laciný gól jsme obdrželi již v úvodní minutě. Naší snaze o vyrovnání chybělo přesné zakončení, navíc soupeř v šesté minutě přidal druhý gól i díky sérii chyb v naší defenzivě. O minutu později sice Tomáš Tobola snížil když backhandovou střelou procedil puk mezi betony brankáře ocelářů. Bohužel k další změně skóre již v první části nedošlo.

Trochu veseleji začalo druhé dějství, když po  nahrávce od Vojty Janoše poslal Radek Miklas puk do brány opět skulinkou mezi betony domácího gólmana a vyrovnal tak na 2:2. I když naši šesťáci pokračovali v náporu žádný gólový efekt se nedostavil. Navíc naše útočné snahy otvíraly okénka v obraně, které se soupeř snažil využít a jen díky dobrým zásahům Adama Vohlídky jsme mohli stále pomýšlet na dobrý výsledek. Ve třicáté první minutě jsme měli výhodu přesilové hry, ta nám však nevyšla podle přestav. Mladí černí vlci stratili puk v útočném pásmu a po rychlém brejku musel puk ze sítě vytahovat čerstvě vystřídavší Kuba Raška v bráně hostů. V závěru té samé přesilovky sice Vojta Janoš skóroval po přihrávce od Tomáše Toboly, ale další gól už jsme přidat nedokázali. Stav po druhé třetině byl tedy 3:3.

Třetí část utkání byla poměrně vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách. Naše nervozita z dosavadního průběhu zápasu se odrazila i v počtu faulů. Po jednom z nich jsme ve 48. minutě hráli v oslabení, které se nám nepodařilo ubránit a soupeř opět vedl o gól. Dokázali jsme však okamžitě vyrovnat, když odraženou střelu Radka Miklase dorazil do domácí branky Tomáš Tobola. O minutu později se po samostatné akci zaskvěl perfektním blafákem Vojta Janoš a naši šesťáci šli poprvé do vedení! Skóre se nezměnilo až do 58.minuty kdy došlo ke smolné situaci. Andymu Kaufmanovi sklouzl při rozehrávce puk tak smolně, že skončil v naší bráně. Nervozita se nám opět vrátila na hokejky a nakonec jsme museli skousnout i hořkou tečku, když se 4 vteřiny před koncem odrazil puk nahozený před naši bránu za záda bezmocného Kuby Rašky. Porážku v poměru 5:6 už nešlo odvrátit. Bohužel dnes vyhrál šťastnější tým.

Snad se na nás štěstěna usměje v přístím náročném zápase v Opavě.

OM