15. kolo | neděle 06.12.2015, 09:00

HC Slezan Opava -

Branky a asistence HC Černí Vlci:

37 m. - Tobola

50 m. - Miklas (Janoš)

58 m. - Stodůlka (Janoš)

HC Slezan Opava:

: B: Vohlídka, Raška H: Kelnar, Kaufman, Páleníček, Basel, Janoš, Miklas, Stodůlka, Maňásek, Kriegiel, Tobola, Berka, Žemla

V neděli 6.12. v utkání 15. kola 6.tříd LMŽ"C" MSK zavítali HC Černí Vlci do Opavy.

Domácí borci, kteří jsou v aktuální tabulce na druhém místě byli bezesporu favority utkání a už od prvních vteřin zápasu začali velkým tlakem. Po sérii velkých šancí se přeci jen gólově prosadili, když v úvodu šesté minuty inkasoval Adam Vohlídka v bráně hostujícího týmu poprvé. Opavští v náporu nepolevili a několikrát naše borce "uzavřeli" v obranném pásmu. Jejich ofenzivní hra však přinesla pouze nastřelení tyčky. Také Černí Vlci se postupně začali osmělovat k útočným výpadům a snažili se dostat do hry. Paradoxně naše snažení přineslo druhý inkasovaný gól z brejkové situace v závěru první třetiny...

Druhé dějství začalo opět náporem domácího družstva, nicméně naši borci již hráli koncentrovaněji a zlepšili pohyb. Docházelo i k množství soubojů, které  bohužel rozhodčí až příliš často posuzovali jednostranně jako nedovolenou hru hostujícího týmu. Jednu z mnoha přesilovek se také domácímu týmu podařilo využít a ve 30. minutě zvýšili již na zlověstných 0:3 z pohledu hostů. Naši borci to však nezabalili a bojovali dál. Jejich snažení přece jen přineslo gólovou radost. A sice v 37.minutě, kdy se ihned po rozehrání buly dostal k puku Tomáš Tobola proklouzl kolem domácích obránců a z ostrého úhlu překvapil strážce domácí svatyně. Soupeř z Opavy se snažil o okamžitou odpověď , ale do konce třetiny už jen znova zazvonili na tyčku naší branky a stav po druhé části zůstal v poměru 3:1 pro domácí.

Do třetí třetiny tentokrát vstoupili lépe naši borci. Díky zvýšené aktivitě i bojovnosti si vytvářeli množství šancí, dlouho se nám však nedařilo skórovat. Na začátku 50.minuty jsme koněně přidali další gól, Vojta Janoš byl sice zastaven při pokusu proháčkovat se před domácího gólmana, ke ztracenému puku se však dostal Radek Miklas a pohotovou střelou švihem vymetl pravý horní růžek opavské branky. Na domácí sedla nervozita a souboje se začali přiostřovat. Bohužel do oslabení byli opět posíláni především hosté... Hru v početní nevýhodě jsme zvládli i díky skvěle chytajícímu Kubovi Raškovi a naopak jsme se nadechli k velkému závěrečnému náporu. V 58. minutě vystřelil na domácí bránu Vojta Janoš, brankář puk pouze vyrazil před sebe a Lukáš Stodůlka jej pohotově uklidil do domácí klece! I přes snahu obou týmů nerozhodný výsledek platil i po odehraných 60 minutách. Pro nás měl ale bod za remízu 3:3 sladší příchuť.

Naši kluci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a schopnost zvrátit nepříznivý vývoj! OM