8. kolo | Neděle 04.10.2015 | ZS Rožnov pod Radhoštěm

07:02 – Jež B.

34:44 – Raška F.

48:25 – Gabko M.

HC Černí vlci Rožnov: Husták, Balažovič, Gabko, Jež, Kunčický, Koláček D., Koláček A., Marek, Němec, Poledna, Polehňák, Raška, Studůlka, Vašenka

HC Olomouc:

Už v šatni si naši hokejisti povedali, že tento zápas sa bez bodu nesmie skončiť. Ako povedali, tak aj robili, pretože už v 7mej minúte otvoril skóre Benjamin Jež krásnou samostatnou akciou, keď sám s pukom na hokejke prekľučkoval medzi hráčmi súpera a úspešne zakončil svoje samostatné ťaženie. V prvej tretine to bola naša jediná využitá šanca. Na druhej strane nás súper snažil zastrašiť a našu bránku zasypal 13 strelami. Ondra Husták v bráne však nedal súperovi šancu a tak sa prvá tretina skončila 1:0

V druhej tretine sa šanci objavovali na obidvoch stranách aj počet striel bol vyrovnaný. Nutné ale doplniť, že naši chlapci si sťažili hru nezmyselnými vylúčeniami, kde v tejto druhej tretine hrali 4krát v oslabení a z toho 2krát traja proti piatim. Podržal nás brankár O. Husták, ale aj v obrane P. Balažovič. Faul na Filipa Rašku v 34:44 bol potrestaný trestným strieľaním, ktorý Raška nemilosrdne premenil. Pred koncom tretiny sme ale inkasovali gól kvôli chybe pri striedaní a tak tretina skončila 2:1.

Tretia tretina bola neuveriteľne dramatická. Hneď v úvode súper vyrovnal a tak sa zápas začal odznova. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Brankári odvádzali skvelú prácu. Míšovi Gabkovi sa podarilo v 48:25 v samostatnej akcii nádherne povymetať pavučiny z rohu branky súpera, keď strelil krásny gól do „vykýře“. Bohužial súper v 55:55 odpovedal gólom a tak bolo opäť vyrovnané. Nervy drásajúci boj bol prerušovaný oddychovým časom týmov, ale ani tie nepomohli a zápas sa skončil remízou 3:3.

Naši hokejisti napriek remíze nesklamali. Hrali pekný hokej, plný zvratov a prekvapení. Chyby boli potrestané, ale aj šance sa nám podarilo konečne využiť. Každý z týmu HC Černí vlci sa snažil podať svoj maximálny výkon, čo si všetci veľmi vážime.

My rodičia sme na Vás hrdí a držíme palce!

BM