19. kolo | Neděle 06.12.2015 | ZS Rožnov

HC Černí vlci Rožnov - HC Vlci Český Těšín

Góly HC Černí Vlci :

04:57 – Gabko, as. Koláček D.

20:30 – Raška, as. Gabko

32:24 – Rebroš, Koláček A

48:43 – Gabko, Balažovič

58:04 – Gabko, Koláček D.

HC Černí vlci Rožnov: Husták, Balažovič, Gabko, Jež, Koláček D., Koláček A., Marek, Němec, Poledna, Raška, Studůlka, Vašenka, Stružka, Rebroš

HC Vlci Český Těšín:

V nedeľu sme na domácom ľade privítali tým Českého Těšína, ktorý je v tabuľke pred HC Černí vlci. Chlapci boli namotivovaní a rozhodnutí tento tým poraziť. V prvej tretine sme na súperovú bránku vyslali cca 15 striel. Odmenou bol gól Míšu Gabka za asistencie Dominika Koláčka. Vlci neúnavne útočili a vyvinuli stáli tlak na súpera. Súper, ale nelenil a z chyby v obrane nás potrestal gólom – a bolo vyrovnané.

Druhá tretina sa vyvíjala podľa našich predstáv. Už v prvej minúte nám Filip Raška zlepšil náladu a strelil náš druhý gól. Kluci boli veľmi šikovní a súperov tlak profesionálne odvrátili. Brankára zasypali mnohými strelami a niekedy sa nám zdal takmer „nepriestrelný“. Aj akcička našich štvrtákov v 33tej minúte skončila radostne a brankár musel pred ich šikovnosťou kapitulovať. Druhú tretinu končili pozitívne a optimisticky 3:1.

Na začiatok tretej tretiny by sme najradšej zabudli. Vlci boli spokojní a podľa mňa aj máličko spomalení. Za jednu minútu boli schopní inkasovať 2 góly od súpera. Zrazu sa zápas s pohodlným náskokom, zmenil na nervy drásajúci boj. Tréner bol nútený si vyžiadať oddychový čas a hokejistom trocha dohovoriť. Dohovor bol úspešný a Míša Gabko strelil svoj druhý gól v zápase.

Súper nelenil a po 14 sekundách dorovnal. Hra bola veľmi napínavá. Černí vlci vypracovali krásne akcie a opäť strielali na brankára, ale brankár súpera mal nervy z ocele. Nakoniec bolo úsilie našich chlapcov korunované úspechom a dve minúty pred koncom strelil svoj tretí gól Míša Gabko.

Po dlhom čase oslávili naši borci výhru na domácom ľade. Verím, že to nebola posledná výhra a smolné obdobie majú naši chlapci za sebou. Tešíme sa na ďalší zápas – opäť na domácom ľade a tentokrát s Výberom Slezska.

MB