17. kolo | sobota 11.01.2014, 17:00

HC Rožnov - HC Bohumín

Branky:  31. Kroupa (Vít Matúš)

Vyloučení: 9 :7

Diváci: 80

HC Rožnov: Mizera Kunčický, Bambuch, Švrček Ja., Ručka Matúš Babiš, Kroupa, Skopal Martyčák T. ,Holý, Vyvijal, Krátký (Štusek), Vlach, Křenek.

HC Bohumín:

Tak co k tomu dodat? Nic víc než se ze zápasu poučit a příště neopakovat to co se stalo. Co že se to stalo? Bohumín začal hodně ze zadu vůbec nenapadal a čekal, my jsme sice v první pětiminovce byli u nich v pásmu, ale abysme dali gól něco tam chybělo, něco jako více přímočarosti přímo do branky, a taky trochu štěstí. Šance měli hlavně Křenek, Vyvial, Kroupa, obránci měli také hodně střel, ale buď blokované nebo mimo branku. První gól padl  v čase 13:16, řekl bych špatné střídání plus nikdo nepohlídal hráče hostů který skočil na led po vypršení trestu  při hře 4na4.

Druhá třetina začala špatně hned v čase 21:23 jsme dostali takového šmurina. Tady je třeba si říct že nás to nepoložilo a vytvořili jsme si drtivý tlak! Měli jsme hodně střel a šancí, z dorážky neuspěl Filip Vyvijal ani Tomáš Martyčák, Jan Křenek, z trestného střílení neuspěl Filip Vyvijal, několikrát mohl Tomáš Holý zpoza brány dotlačit kotouč do brány, no nestalo se. Až ze samostatného nájezdu se prosadil kdo jiný než Martin Kroupa

. Hra vypadala výborně Bohumín jsme tlačili, ale nedávali góly. Nedáš dostaneš, v čase 39:30! sme si nechali dát blbého góla, jak: Bohumín byl pod tlakem ale získal puk hráč nezazmatkoval udělal pár klik, naši šli střídat! on přejel hřiště, i když v středním pásmu jsme ho mohli sundat nechali jsme ho jed dál, narazil si vystřelil a tečovaný puk skončil za zády Mizery.

Ve třetí třetině to z naší strany byla už velká křeč, trenéři stáhli hru na dvě pětky, bohužel tah vůbec nevyšel, nedostali jsme se do tempa, rozhodčí měli dva tři nesmyslné výroky, které nás poškodili a my jsme se začali cítit uraženě a šlo to s námi do kytek. Dostali jsme další dva góly a výsledek 1:5 je pro Bohumín zasloužený.

Pochvala: překvapivě dobře zahrál Ondra Vlach, bruslil snažil se, prostě byl ho celý led. Jan Kunčický bojoval, dřel. Martin Kroupa další dříč - několik výborných akcí, pak se nechal opět trošku rozhodit od rozhodčích což byla škoda. Tomáš Holý zahrál výborně druhou třetinu,  kdyby tak hrál v první a třetí tak jsme nemohli prohrát. Roman Bambuch taky dřel, škoda že není gólový jak v loni za béčko. Ještě bych pochválil všechny za druhou třetinu ta byla pěkná totální hokej, vysoké nasazení.

Zklamali: Všichni střelci, mě někdy připadá že nikdo ten gól dát nechce, v zakončení jsme o sekundu dvě pomalejší než soupeř. Když byl nájezd dva na jednoho nikdy jsme si nenshráli přesně - potrénovat! Psychicky jsme to nezvládli v hlavě po výrocích rozhodčích, utkání jsme brzo zabalili takticky. Celkově špatná taktická vyzrálost, Bohumín hrál úplně jiný hokej než v předchozích utkáních, ale my jsme na to nereagovali. Druhá pětka měla zbytečně dlouhá střídání a padly z toho dva góly do naší sítě. Myslím že byla chyba stahovat na třetí třetinu hru na dvě pětky, mužstvo to rozhodilo a vykolejilo, jasně trenéři se s tím něco pokusili udělat, ale bohužel nevyšlo. Nemůžou hrát v rozhodujích fázích hráči kteří nehráli předchozí zápasy, nebo nechodí na tréninky.

Konstatování: Vaculín, Černý, Jirka Švrček byly pro nás strašně velké ztráty pro manšaft herně, morálně a takticky.

Sečteno: 1:5, Poučit se a dokončit zbytek soputěže se ctí.

Ohlasy

Ondra Vlach centr třetí pětky: Porazili jsme se sami, po neproměněných šancích v první třetině, kde jsme byli lepší, dali šťastný gól. V přestávce jsme si řekli že na ně vletíme a to se nám celkem povedlo. Druhá třetina byla rychlejší, my jsme je dohrávali a oni kupili chyby, ale my jsme opět neproměnili šance a dostali góly z takových hloupých situací, které snad nebyli ani gólové, nahození a tečování. Třetí třetina byla taková hledací, vůbec jsme se nedostali do hry, už to lidi ani nebavilo škoda, byla tam psychický otřes. No škoda té druhé třetině tam jsme si vynutili drtivý tlak byli jsme agresivní na puk na hráče, dohrávali jsme je, byla to výborná třetina. Rozhodlo hlavně proměňování šancí, chyběl mi tam Martin Vaculín takový štírek, bruslař. Nebyl to zápas úplně na hovno, jen jsme měli smůlu, někdo říkal že to bude zápas roku, já říkám každý zápas sezony je zápas roku! Na každý se musíme připravit a odehrát ho tak aby nás bavil.

Miroslav Martyčák, asistent trenéra: Zápas se nám výsledkově vůbec nepovedl. Jedním důvodem byla dost nekompletní sestava. Když se k tomu připojí chaos ve hře a neproměňování vyložených šancí tak to nemůže ani jinak dopadnout. Ztráta bodů nás bude v konečném součtu asi hodně mrzet. Musíme se pokusit dovést nějaké ze dvou zbývajících venkovních zápasů.