Mladší dorost na domácím ledě v 1.zápase víkendového dvoukola zdolal Kroměříž

13.01.2018 | -mm-

Výhra s Kroměříží na domácím ledě stála naše borce velké usilí, nakonec si ale černí vlci těsným výsledkem 3 body vybojovali

V 5. zápase nástavby regionální ligy MD přijeli do Rožnova pod Radhoštěm hokejisté z kroměříže. Tempo zápasu bylo od začátku ostré, ale zdálo se, že naši měli přece jen trochu navrch. Byli jsme u každého kotouče, dobře bruslili dopředu i dozadu, pokud bylo potřeba, zdvojovali jsme napadání a dařilo se i v osobních soubojích. To se projevilo už v 6.minutě 1. třetiny, kdy po spolupráci Danka Němce a Samka Rybára vstřelil druhý jmenovaný naši první branku. V 19. minutě první třetiny se ale hosté dostali do breaku a Dan Matuška chtě nechtě musel faulovat ujíždějícího útočníka. Samozřejmě následoval dvouminutový trest a hra v oslabení. Tu hosté dokázali 46 vteřin před sirenou využít, a poslat nás do šatny s vyrovnaným skore 1:1. Nutno dodat, že přesilovky kluci z Kroměříže sehrát uměli.

Na začátku druhé třetiny bylo vidět, že jsme brankou do šatny byli trochu zaskočeni a byla vidět nervozita a nejistota na kotouči při nahrávkách i při zpracování přihrávek. Podobně vypadala i naše přesilovka ve 27. minutě, kdy to vlastně vůbec jako přesilovka nevypadalo a sotva jsme si vytvořili nějakou šanci. V polovině druhého dějství se hra v podání našich kluků zlepšila, začali jsme přesněji kombinovat, což nakonec vedlo k našemu 2. golu v podání 2. lajny, kdy se po asistenci mary slezáka prosadil štěpán jurek. Do konce druhé třetiny se hrál rychlý a vyrovnaný hokej, ale výsledek se už nezměnil.

V poslední třetině jsme celkem 2x absolvovali hru v oslabení 4 na 5, naši to ale tentokrát zvládli a dokázali tlak soupeře pokrýt výborným bráněním a napadáním a vyhazováním kotoučů z našeho obranného pásma. V 51. minutě jsme si dokonce vybojovali přesilovku my, ale ani z ní branka nepadla a utkání se tak dohrálo s konečným výsledkem 2:1 pro domácí a 3bodovým ziskem do tabulky.

Fotogalerii ze zápasu najdete zde

Videoreportáž ze zápasu ke shlédnutí zde