NA DVOUDENNÍM TURNAJI V TĚŠÍNĚ BEROU STARŠÍ ŽÁCI ZLATO. PORAZILI I KANADU

29.12.2019 | Marek Moll

Včera a dnes (29. a 30.12.) proběhl v Českém Těšíně mezinárodní turnaj starších žáků. Naši borci se po zdlouhavém rozjezdu zahřáli na provozní teplotu a jejich hokejový strojek začal pracovat jak má.

29.12. HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN - HC ČERNÍ VLCI
První zápas (hraje se systém co třetina to zápas) s domácím týmem z Českého Těšína byl z pohledu našeho výkonu víceméně rozjezdový a i když jsme to byli my, kdo vstřelil jedinou branku zápasu a vyhrál 0:1, tak to určitě od nás nebyl až tak přesvědčivý výkon.
Druhou část zápasu (druhou třetinu) jsme začali podobně a navázali na nemastný/neslaný výkon z části první. To se nevyplatilo, domácí toího využili a vstřelili nám uvodní gol. Druhou polovinu zápasu se ale začalo hrát podle našich not a během 3 minut jsem těšínským vlkům nadělili 3-golovou nadlku a na konci 16.minuty to bylo 1:3 pro nás. Do konce zápasu jsme pak přidali ještě jeden pojišťovací a s Tšínem tak vítězně zakončili i druhé utkání.

29.12. HC SPIŠSKÁ NOVÁ VES - HC ČERNÍ VLCI
Na naši druhou serii utkání se slovenským Týmem ze Spišské nové Vsi už jsme na led nastoupili v mnohem lepší kondici a i když nám chvíli trvalo se nastavit na trochu jiný styl hry než s domácími, postupně jsme se adaptovali a obě utkání přesvědčivě vyhráli poměrem 3:0. Nuto podotkonout, že i slovenští borci uměli zahrozit a vycenit zoubky, v tu chvíli byl ale na místě náš golman, který likvidoval nejednu šanci playerů z kraje pod tatrami.

30.12. ELMVALLE COYOTES - HC ČERNÍ VLCI
borci si dneska museli na dnešní den přivstat (sraz v Těšíně už byl v 7:30) aby do prvního dvojutkání nastoupili hned proti kanadským kojotům. tak Nástup do zápasu byl sice z naší strany malinko ospalý (asi kvůli budíčku) ale rozhodně nebyl špatný jako ten včerejší. Kanada s náma ale držela krok až do poloviny první části (mimochodem ale taky zásluhou našeho vlastence), kdy se ukazatel skore ustálil na stavu 2:2. Pak už ale opratě zápasu přebrali černí vlci a první dějství zakončili vítězstvím 4:2. Rozehranost a odpovědný přístup jim vydrželi i v druhé půli dvouzápasu a celou serii uzavřeli i druhým vítězstvím v poměru 7:0. Ve 12:15 nás čeká asi nejtěžší soupeř, tak snad si borci cestu na bednu nezkomplikujou.

30.12. HC ČERNÍ VLCI - HC JASTRZEBIE
Asi nejvyrovnanější zápas a zároveň boj o zlato nás čekal v našem posledním utkání. A že to bylo drama do poslední chvíle potvrdí nejen průběh hry a vásledky, ale jistě i všichni rodiče; Polákům stačilo ke zlatu vyhrát jednu část a druhou neprohrát, my jsme "jen" nesměli prohrát. Celá serie obou zápasů byla vyrovnaná a hrál se útočný hokej na obou stranách. My jsme měli chvílema více ze hry a proto to byli Černí vlci, kdo po pěti minutách vyrovnané hry skoroval. Polákům ale nechbělo odhodlání a bojovnost a minutu před koncem první půle vyrovnali. Postarali se tak o zdramatizování koncovky a boj o zlato přesunuli až do posledního dějství.
To nabídlo na obou stranách velmi podobný obraz hry jako to první, tedy rychlý hokej, vydařené kombinace ale i zodpovědnou hru dozadu. Oba týmy dokázali během posledních 20 minut zúročit svoje přednosti jen jednou, nadělili si navzájem po jednom fíku a boj o zlato uzavřeli i ve druhém zápase remízou 1:1. A jak jsem už psal, tato bilance stačila k vítězství Černých vků. Takže díky borci, Kopřivnici díky za spolupráci a snad zase někdy naviděnou.

Účastníci turnaje:
HC Wolves Český Těšín (CZ)
HC Černí vlci (CZ)
HC Spišská nová Ves (SK)
Elmvalle Coyotes (CAN)
Jastrzebie (PL)

Foto z utkání najdete zde