8. kolo | sobota 15.02.2014, 13:45

SK Karviná - HC Černí vlci Rožnov

Góly za Rožnov:

(11) Dan Vašenka 1 (15 m.)

(33) Radek Miklas 3 (30; 34; 36 m.)

SK Karviná:

HC Černí vlci Rožnov: B: Vohlídka Adam H: Zahradník Tomáš; Miklas Radek; Basel Antonín; Balažovič Peter; Vašenka Dan;Vašenka Jirka; Gabko Michael; Rumplík Jan; Jež Benjamin; Žemla Daniel;

K již osmému zápasu na velké hřiště nastoupili borci 4.třídy, tentokráte na ledě SK Karviná.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří od první minuty předváděli velmi útočně laděný hokej. Naši "čtvťáci" sice statečně vzdorovali, přesto naše obranná hra dávala soupeři spoustu prostoru ke střelbě jak z míst mezi kruhy tak  z větší vzdálenosti. Navíc největší problémy dělal naší obraně rychlý přechod karvinských přes naši modrou čáru. Situace, kdy útočník soupeře převzal kolmou přihrávku na modré, projel naší otevřenou obranou a blafákem na pravou stranu překonal brankáře Adama Vohlídku, znamenala první branku utkání. A co víc, navlas stejnou akci předvedl karvinský útočník s číslem 7 i o pár minut později. Naštěstí druhá obdržená branka naše hráče nezdeptala. Naopak, naši borci přidali na bruslení i bojovnosti a stále častěji vyráželi do protiútoku. Jeden z našich brejků byl nakonec úspěšný. Prudkou střelu Radka Miklase brankář domácích sice vyrazil, k odraženému puku si ale krásně sjel Dan Vašenka a puk pohotově uklidil do karvinské klece. Stav utkání po první třetině byl tedy 2:1 pro Karvinou.

Mladí černí vlci pokračovali v útočné hře i na začátku druhé třetiny, avšak žádná z našich útočných snah neskončila gólovým zakončením. S otevřením hry však docházelo také k rychlým protiútokům domácích hráčů. Po jednom z nich, v minutě dvaadvacáté, bohužel zkompletovala karvinská sedmička svůj hattrick. Naše odpověd tentokráte přišla záhy. Dan Vašenka úspěšně napadal rozehrávku domácích, k odraženému puku se dostal Radek Miklas a po nabruslení do prostoru mezi kruhy překonal domácího gólmana prudkou střelou k tyči. Tradiční rožnovský střelec dostal další příležitost již o minutu později. To když již několikáté podražení našeho hráče během utkání konečně sudí ocenil nařízením trestného střílení. Radek nezaváhal a forhendovým blafákem podruhé překonal karvinského brankáře. Od této chvíle se začal hrát otevřený hokej se šancemi na obou stranách. Naneštěstí se gólově prosadili již jen domácí a tak na konci druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 4:3 pro karvinské.

Třetí třetina poskytla velmi podobný obraz hry, šance na obou stranách, obětavé obranné zákroky i množství osobních soubojů. Nicméně tlak hostů s přibývajícími minutami narůstal a chyby v naší obraně opět vytvářely šance pro soupeře. Jednu z nich karvinští využili ve 35. minutě. Naši ve svém výkonu neslevili, o minutu později totiž sebral Radek Miklas puk v brankovišti domácích, objel bránu a důrazně natlačil puk k nechráněné zadní tyčce a také on zkompletoval svůj hattrick v tomto utkání. Od této chvíle zápas gradoval, hra se přelévala nahoru a dolů, k proměnění našich šancí však chyběla snad jen ona pověstná kapka štestí.  A tak když v závěru domácí hráči opět překonali jinak velmi dobře chytajícího Adama Vohlídku, mohli slavit výhru 6:4.

I přes porážku je nutno ocenit výkon rožnovských hráčů a to především snahu poprat se o výsledek až do poslední vteřiny utkání. Jejich snažení jistě pomohlo i skvělé fandění našich rodičů.

Další šanci na výhru budeme mít již za týden, v domácím utkání proti Studénce. OM