Turnaj rožnovských škol v minihokeji - ZS Rožnov -pátek 27.3.2015

31.03.2015 | Daniel Dohnálek

Velice zdařilá akce proběhla dne 27.3.2015 na ZS v Rožnově p.R. Místní hokejový klub zde uspořádal 1.ročník turnaje základních škol v ledním hokeji, pod záštitou místostarosty Rožnova p.R. Ing. Jana Kučery.

Tento turnaj byl určen pro 1.stupeň rožnovských ZŠ, pro děti, které nejsou registrovány v oddíle ledního hokeje. Turnaje se zúčastnily školy ZŠ Koryčanské Paseky, ZŠ Sedmikráska a dvě družstva ZŠ Pod Skalkou. Z důvodu bezpečnosti se hrálo s tenisovým míčkem a z hokejové výstroje měli hráči povinně přilbu a rukavice. Jak bylo mezi dětmi vidět, přinesl turnaj nadšení z toho, že si mohly zahrát „normální“ hokej s rozhodčími a časomírou. Ve většině družstev se objevily i dívky, které hrály se stejným nadšením jako chlapci. Konečné pořadí:

1.místo ZŠ Pod Skalkou II

2.místo ZŠ Koryčanské Paseky

3.místo ZŠ Pod Skalkou I

4.místo ZŠ Sedmikráska.

Poháry a medaile předali zástupci města Rožnov p.R. - starosta p.Ing. Radim Holiš a zastupitel p. Martin Houška. Konečné výsledky ale nejsou až tak důležité, hlavní je, že děti aktivně sportovaly a mnohé z nich si vyzkoušely něco nového. Vedení HC Rožnov věří, že z tohoto turnaje vznikne tradice a podobný turnaj proběhne i v příští sezóně a že se jej zúčastní všechny rožnovské školy.

odkaz na reportáž z turnaje škol...