V ROŽNOVĚ OPĚT PROBĚHLA AKCE TÝDEN HOKEJE. ÚČAST BYLA VYNIKAJÍCÍ

27.01.2020 | Bohumil Zahradník

V pořadí již 8. celostátní akce "Týden hokeje" se konala ve čtvrtek 23. 1. 2020  a přivedla na Zimní stadion v Rožnově p. R. bezmála 50 dětí i s rodiči.

Ve čtvrtek 23. 01. 2020 se uskutečnila na zimním stadionu v Rožnově pod Radhoštěm již 8. serie z řady sportovních akcí s názvem Týden hokeje, kterou organizuje ČSLH ve spolupráci s hokejovými kluby napříč celou ČR. Tuto skvělou příležitost, vyzkoušet si, jaké by to bylo být hokejistou, si  nenechalo ujít celkem 48 dětí. Ty spolu se svým doprovodem - rodiči a prarodiči i přes chladné počasí zavítaly na rožnovský zimní stadion.

Pro děti byl připraven bohatý program na ledě i mimo něj. Zde si na několika stanovištích  vyzkoušely běhání na malém vymezeném prostoru, poskakování na atletickém žebříku, házení na koš, střelbu tenisákem na branku. Rodiče mezitím zhlédli zajímavou videoprezentaci, ve které jim byl představen lední hokej z pohledu filozofie klubu a to nejen jako kolektivní sport s učením bruslení a práce s hokejkou a pukemí, ale i jako příležitost k rozvoji všeobecných pohybových dovedností a samotné osobnosti dítěte. Rodiče měli i možnost si prohlédnout součásti výzbroje a výstroje, které děti při hokeji využívají a přesvědčit se o její kvalitě a úloze při ochraně hráče. Dále jim samozřejmě byly zodpovězeny všechny jejich otázky.

Děti poté navštívily šatny nejmenších hokejistů, kde si prohlédly a vyzkoušely hokejovou výzbroj a výstroj, za pomoci organizátorů se převlékly a vyjely na led.

Během programu mimo led a programu na ledě byl na ledové ploše prezentován trénink kategorie 2.+3. třídy. Na ledové ploše bylo připraveno několik stanovišť, sbírání míčků, vybíjení trenéra pěnovým míčem, střelba na brankáře, házení do basketbalového koše, kopání balónem do brány, honičky na malém prostoru. Na všech těchto stanovištích si děti za pomoci asistentů a trenérů ověřily své dovednosti a zdokonalily své bruslařské umění.

Na závěr si všichni udělali společné foto, které najdete v odkaze níže.

Foto z akce njdete zde (autor: ateliér Lucie Mikulcová PHOTOGRAPHY)

Videoreportáž najdete zde (autor: TV Beskyd)