V ROŽNOVĚ PŘEDVEDLI DOROSTENCI S PROSTĚJOVĚM NEUVĚŘITELNÝ OBRAT

20.12.2019 | Marek Moll

Po polovině zápasu už nikdo nevěřil, že by si dorost černých vlků mohl ze zápasu odnést nějaké body. Ale stalo se.

Už úvodní část utkání naznačila, že o vyrovnaný hokej moc nepůjde. V naší přesilovce se dostal do obrovské šance Jenda, ale jeho střela za záda Dubského neprošla. Naopak hosté šli okamžitě do breaku a po krátké kombinaci před naší brankou dává Tábor v čase 02:30 na 0:1. Naši se díky mizernému výkonu dostávali pod neustálý tlak a když už se na to trenér Polášek nemohl dívat, vzal v 7. minutě oddechový čas a hráčům řekl, co si o jejich dosavadním výkonu myslí. Ne že by se po koučově kartáči něco výrazně změnilo, ale i při herní převaze jestřábů jsme si dokázali občas vytvořit šance; 4.minuty před konce Pepa Kovář zatáhl puk do pásma a z prostoru mezi levým kruhem a mantinelem krásně našel Adama Veřmu, jeho pokus ale Dubský znovu likviduje. Po vhození buly jsme ještě chvíli drželi pásmo, pak ale Veselý zachytil naši přihrávku, rychle posunul na Vyroubala a ten pasem poslal do breaku Stloukala. Borec si udělal naše křídlo i beka a i když jsme ho v jeho závěrečném sólu na naši branku faulovali, stihl dát Adamovi v čase 16:32 dalšího fíka. 0:2.

Hned na začátku druhého dějství svitla při naší přesilovce naděje, když si Adam s Petrem vyměnili na modré puk, Petr se napřáhl, dělovkou do šibenice prostřelil prostějovského golmana a snížil na 1:2. Pak jsem ale totálně vymnuli, začli se plácat ve vlastích chybách a začal naplno úřadovat jestřábí brankostroj. Od 24. do 27. minuty jsme schytali 3 goly a v tu ránu nám soupeř odskočil na 1:5. Pasivní hra pokračovala a naše vzácné golové příležitosti jsme jen pokorně odevzdávali Dubskému. Normálně už je takový zápas v podstatě rozhodntý, ne tak ale, když si trenér zachová chladnou hlavu, nabudí svoje svěřence a vyvede je z krize. Nejdříve Filip Moll zatáhl puk od nás až k jestřábům do pásma, udělal si prostor, našel Martina Dořičáka a ten se nemýlil. Tuto branku ale rozhodčí neuznali. 4 minuty před koncem 2. třetiny to byl opět Filip Moll. Který namazal veřmovi a tentokrát uže se zápis mezi střelce počítal. 2:5. O 2 minuty později likviduje jistý gol Adam Vohlídka a udržuje tak plamínek naděje a naše borce v plném nasazení. O další minutu později odvedl náš útok vedený Patrikem výbornou práci u sousedů za modrou, navázali na sebe skoro všechny prostějovské hráče a na modré zůstal osamocený Petr Kelnar. Toho si všiml Filip Kriegiel, našl ve skrumáži uličku kterou mu puk poslal na lopatu, Petr si pak sjel k bráně, zamířil a potřetí tak donutil prostějovského brankáře lovit puk ze své sítě. 3:5. jedem dál.

V průběhu poslední třetiny jsme měli celkem 4 přesilovky, bohužel jsme ani jednu nevyužili. Naši začali mít pomalu převahu, ale až do 50.minuty se nedařilo vypracované šance proměňovat. Pak se ale náramně povedla Filipovi Mollovi rozehrávka z našeho pásma, a vyslal dopředu Jendu a Davida. Ti si poradili s bránícími jestřáby a David z mezikruží snižuje střelou k tyči na 4:5. Wow. To je teda zápas. O 3.minuty později jsme ale dojeli na naši dlouhodobou slabinu…to je nevyvezení kotouče ze třetiny když jsme pod tlakem. Naše vyhození zachytil Navrátil, vyměnil si puk s Vyroubalem, ten pak se Stloukalem, který dává do prázdné brány. 4:6. Za další minutu a púl zápas zdramatizoval veřma, který dlouhým pasem vysunul perfektě postaveného patrika, ten jel sám na golmana a přesnou střelou pod víko dotahuje na 5:6. Následovala naše přesilovka 5 na 3, ale z ní jsme víc než šance vytěžit nedokázali. To minutu a půl před koncem jsme naopak napjatému obecenstvu předvedli krásné držení kotouče v útočném pásmu jestřábů, které Pepa Kovář nakonec dokázal přetavit ve vyrovnávací gol a posunout celý zápas do samostatných nájezdů. V těch jsme ale dopadli jako v prostějově a poslední nerozdělený bod si tak připsali a odvezli hosté.

Foto z utkání najdete zde.