Z GOLOVÉ PŘESTŘELKY S NOVÝM JIČÍNEM VYŠLI STARŠÍ ŽÁCI VÍTĚZNĚ

10.12.2019 | Marek Moll

V posledních deseti minutách vystrčili ďáblíci z new jersey svoje ostré růžky a zahrozili plichtou. Naši ale vítězství ubránili

V první části hry se i díky našemu oslabení (sedět šel Mara S.) taktovky chopili hosté a po nájezdu do našeho obranného pásma a po kombinaci Huba, Škarky a Urbana se v 6. minutě ujali vedení 0:1. Naši se ale úvodním zaváháním nenechali rozhodit a už v 10. minutě zatáhli puk k sousedům, párkrát si ho naťukli až si nakonec David vytáhl z branky Nehasila, našel u druhé tyčky dobře postaveného Miru a ten srovnal na 1:1. Vlci pak převzali vývoj utkání do svých rukou, začali hrát to co umí a výsledkem nebylo nic jiného než klasická souhra Davida a Alexe a další gol pro domácí. 2:1.
Ve druhé třetině jsme to byli zase my, kdo vstřelil první branku a to zásluhou samostatného úniku Davida Miklase. 3:1. Na chvíli se pak karta obrátila a za dvě minuty od Davidova golu nás hezkou kombinací proškolili Lyčka, Hub a Škarka. 3:2. Dál už se ale hrálo zase podle notového sešitu trenera Romana Vaněčka a naši mu zahráli skladbu o třech vstřelených golech během čtvrt hodiny. První sloku si spolu zazpívali Tomáš a Adam, když náš buldozer nejdřív projel nevídaně rychle celé hřiště. Jeho zakončení sice Nehasil ještě vyrazil, ale bohužel (pro ďáblíky) Adamovi na čepel a ten už pálil najisto. 4:2. Refrén pak na výbornou odehráli Tomáš, Adam a Michal; Tom nahodil do jízdy Adamovi, ten si to několikrát za jízdy vyměnil s Michalem, který zakončil po parádní asistenci Adama. 5:2.
Závěrečnou ódu si už v poslední části hry připravili zase naši benjamínci z mladších žáků, kterým do brejku nahodil puk Mira. David s Alexem se bleskově po vzájemných přihrávkách dostali před Nehasila a tam mu zamotali šišku třema přihrávkami před jeho brankou, z nichž z té poslední Alex pálil do odkryté branky. 6:2. Za tohoto stavu asi nikomu ani moc nevadilo, že David předtím spálil 2 šance kdy jel sám na brankáře a oblíbená bekhendová klička mu nějak nevyšla. Kdo by ale čekal, že se borci z Nového jičína zlomí a padnou tak se velmi zmýlil. V čase 53:02 se nejlépe v mumraji před naší brankou zorientovali Hub a Škarka, kteří využili nedokonalého pokrytí puku Markem Mollem, vypíchli golmanovi puk, nahráli si a snížili na 6:3. Pak si šel na 2minuty za hákování odpočinout David, soupeř se rychle přesunul k nám a pěkně sehranou přesilovkou snížil 2 minuty před koncem golem Lyčky na 6:4. Jičín pak vsadil na hru v 6 bez golmana, jenže pozorný Gaben vystihl jejich přihrávku na naší modré, udělal si beka a do prázdné kasy vsítil na 7:4. V posldních vteřinách zápasu jsme Zbytečně nechali Škarku kličkovat mezi kruhama, ten si našel prostor a pozici a přesnou ranou k tyčce nedal Markovi, který nic neviděl, žádnou šanci. 7:5.

Foto z utkání najdete zde.